Łazienka stanowi ważne i niezwykle intymne miejsce w domu

Łazienka niezwykle często jest postrzegana jako ulubione miejsce w domu. Istnieje ku temu sporo powodów. To w łazience, po ciężkim dniu pracy, możemy doznać wyjątkowego wypoczynku. Kuchnia jest sercem domu, salon towarzyską oazą, w sypialni spędzamy jedną trzecią swojego życia, a łazienka - to bez wątpienia najbardziej intymne pomieszczenie oraz prawdziwe królestwo relaksu. Jak tu nie kochać łazienki? Długa, odprężająca kąpiel w wannie jest w stanie zdziałać cuda. Czy to nie oznacza bynajmniej, iż łazienka z prysznicem to błąd? Czy mniejsze pomieszczenia, w których wanna po prostu nie miałaby szansy się zmieścić stanowią gorszą kategorię? Oczywiście, że nie.


łazienka z prysznicem
Opracowanie: Plage Vinilos y Adhesivos
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Obecnie również łazienka z prysznicem może dobrze spełniać funkcję małego domowego Wellness. Jednakże, na co zwracają uwagę specjaliści od designu, urządzanie łazienki bywa zawsze procesem wielofazowym. Oprócz indywidualnych zachcianek musi także zawierać istotne elementy, połączone bezpośrednio ze swoją funkcją. Czy wybierzemy wannę, czy też będzie to łazienka Baterie domowe z prysznicem - decyzja zależy zwykle od paru czynników. Możliwości przestrzenne, ilość mieszkańców, ich upodobania, styl życia, obecność dzieci, i wiele innych, często odpowiadają rezultatowi, jaki akceptujemy.

Mnóstwo osób decyduje się na natrysk nie przemyślawszy uprzednio tej decyzji. Z czasem wychodzi na to, iż łazienka z prysznicem wcale nie była koniecznością. Należy jednakże być ostrożnym, żeby nie zagubić estetyki i symetrii tego ważnego miejsca w domu. W związku z tym, w małych pomieszczeniach lepiej nie korzystać z masywnych urządzeń sanitarnych oraz płytek o dużych rozmiarach. Jeżeli jednak już się na to decydujemy, wiele może zmienić prawidłowe oświetlenie wnętrza. Na rynku jest cała gama innowacyjnych produktów, które pozwalają zaoszczędzić przestrzeń oraz nie utrudniają swobodnego poruszania się po łazience. Nawet najmniejszą łazienkę można przekształcić w niezwykle komfortową.


Jeśli chodzi o podejmowanie decyzji - wanna czy prysznic, należy zadać sobie pytanie, czy nie ma możliwości pogodzić tych dwóch elementów. Możliwości jest wiele. Łazienka z prysznicem bynajmniej nie wyklucza wanny. Aczkolwiek, jeśli boimy się o utratę przestrzeni, można zastosować odpowiedni szklany panel. W takiej sytuacji, przy każdej potrzebie wanna będzie mogła zmieniać swoją funkcję w natrysk. Wybór zależy oczywiście od indywidualnych przyzwyczajeń oraz preferencji domowników.
2022/08/24, 07:55
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.