Jaką fototapetę nabyć aby powiększyć wnętrze?

Aranżacja nieogromnego wnętrza to trudne zadanie. Dzięki nieskomplikowanym sztuczkom, można sprawić, iż jego proporcje odmienią się, chociaż dla naszego oka.


Jak optycznie zwiększyć wnętrze? Pośród sprawdzonych metod, najbardziej popularne to kolorystyczne zestawienia, jasnych i ciemnych odcieni, na ścianach jak też suficie, i wykorzystanie nawierzchni odbijających, takich jak błyszczące fronty i lustrzane płaszczyzny.
pociecha
Opracowanie: Epicantus
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Zmiana proporcji wnętrza przy pomocy barw, to najpopularniejsza metoda na powiększenie, zmniejszenie, czy też wydłużenie pomieszczenia. We wnętrzach szerokich, efekt głębi, otrzymamy malując dwie naprzeciwległe ściany ciemnym kolorem. Używanie ciemniejszego odcienia na suficie, zaleca się w pomieszczeniach wysokich, przykładowo w starych czynszówkach. Gdy mieszkanie jest nadzwyczaj wysokie, wtenczas ciemny sufit zniży wizualnie pokój i sprawi, że będzie ono przytulniejsze. Zaś zestawienie: ciemniejszej podłogi, jasnego sufitu oraz ciemniejszych ścian bocznych, spowoduje odczucie wnętrza wyższego aniżeli w rzeczywistości.


Lamp
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Podpatrzone na: http://www.sxc.hu


komputer
Opracowanie: ripkas
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Fototapety powiększające pomieszczenie, to również znana, ale mniej popularna strategia. Być może ze względu na dawne wspomnienie o fototapetach, które w żadnym stopniu nie mogą się równać ze dzisiejszymi produktami. Jaka fototapeta powiększa pokój? Będą to np. panoramiczne fototapety. Fototapety panoramiczne możesz zastosować w każdym wnętrzu, nawet w pomieszczeniach kuchennych oraz w toalecie.
Ciekawą propozycją wielkoformatowej grafiki są fototapety - fototapety ścienne wizualnie powiększające wnętrze, przyklejane na drzwi. Można je przyklejać na drzwiach, w wąskich niszach, na całych nawierzchniach ścian bądź na ich niewielkich fragmentach.
2021/06/02, 09:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.