A może szkło w aranżacji Twojego wnętrza? Zobacz, jakie możliwości oferuje ten bardzo solidny i stylowy materiał

Stereotypy są niezwykle trwałe, ich pozycja jest bardzo trwale zakodowana w naszym umyśle. Zachowujemy je w pamięci i później bezrefleksyjnie je wywołujemy. Tak jest bez wątpienia w przypadku szkła w aranżacji wnętrz. Na samo to słowo, każdy może pomyśleć, że to przecież zbyt łatwo niszczący się materiał, że z pewnością się nie nada. A wynika to z tego, że ze szkłem zbyt często się spotkaliśmy. Zwyczajnie, każdemu coś kiedyś szklanego się zbiło, w taki właśnie sposób myślimy o tym, jak o czymś kruchym, co z pewnością nie wypełni swojej roli w urządzaniu wnętrz. Jak obrazują jednak przykłady, to nic innego, jak mit, który nie ma pokrycia w rzeczywistości.
kuchnia
Opracowanie: Villa Glass Studio
Podpatrzone na: Villa Glass Studio
Takie mity warto dementować, a najlepszym do tego sposobem będzie stosowanie szkła tam, gdzie byśmy o tym wcześniej nie pomyśleli.Co powiesz na ściany, balustrady, schody czy blaty kuchenne. Szkło coraz częściej zwycięża z tradycyjnymi tworzywami wykończeniowymi w modnych kuchniach, łazienkach, ale też odmiennych pokojach. Coraz więcej osób wybiera balustradę-ścianę ze szkła. Takie zastosowanie ma mnóstwo zalet, a najważniejszą z nich jest otrzymanie dużych, jednolitych tafli o jednolitej fakturze oraz niezwykłych walorach wizualnych.

Inne artykuły

Gotowanie rozmawianie

kuchnia
Opracowanie: Mebel RUST
Podpatrzone na: Mebel RUST
Z chwilą gdy stała się domowym centrum dowodzenia, w kuchni potrzebne jest miejsce, także na popijanie kawy, odrabianie lekcji, pracę, plotki i rodzinne spotkania.
Możemy tu nie tylko gotować, ale i odpoczywać. Nawet jeśli nie jest wiejsko-sielska czy stylowa, a minimalistyczna i biała jak laboratorium. Ponieważ w kuchni sterylność i perfekcja nie są najważniejsze! Dom wygląda zupełnie inaczej, jeśli nie kojarzy się ona wyłącznie z obowiązkami i gotowaniem.


Otrzymane w ten sposób rezultaty wizualne zadowolą nawet najbardziej wymagających mieszkańców. Szklane pustaki i luksfery mogą być niezwykle praktycznymi ścianami działowymi. Są w stanie subtelnie przepuszczać promienie świetlne, a jednocześnie ukrywają co się za nimi dzieje. Jeśli więc marzysz o oryginalnym dzieleniu przestrzeni, to postawienie takiej ścianki będzie doskonałym pomysłem. Otwartą na salon kuchnię możemy wyodrębnić z przestrzeni szklanymi,
kuchnia
Opracowanie: KAM
Podpatrzone na: KAM
przesuwnymi taflami. W takiej sytuacji żaden kuchenny bałagan nie jest przerażający, ponieważ w prosty sposób możemy go zakryć.


W pozostałych sytuacjach inaczej, możemy to otworzyć, żeby poszerzyć wnętrze i jednocześnie umożliwić korzystanie z niego bez żadnych kłopotów. Co więcej, obecne trendy w aranżacji wnętrz to także śmiałe i doskonale dobrane tworzywa wykończeniowe. Jeżeli chodzi o zastosowanie szkła to idealnym wykończeniem ściany jest szybka z dekoracyjną grafiką. A jeśli poszukujesz kogoś kto pomoże Ci wdrożyć szkło do Twojego domu masz możliwość wynająć firmę. Najlepiej szukać ją drogą internetową, wprowadzając w wyszukiwarce przykładowo szkło do kuchni Wrocław - http://www.da-bud.pl/galeria/elementy-szklane.
2021/10/10, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.