Jakiego rodzaju łóżko dla dziecka będzie najbardziej dopasowane? Jakie właściwości powinno posiadać?

Łóżeczka dla dzieci są najistotniejszym elementem każdego pokoju dziecięcego. Przed zakupem jednakże powinniśmy pamiętać o wielu istotnych kwestiach, by ten mebel nie tylko był ładny, ale również funkcjonalny i w pełni bezpieczny.


pokój dla dziecka
Opracowanie: lynn-anne bruns
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przeglądając różnorodne oferty firm należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich jest wykonane łóżko. Niezwykle dobrym oraz trwałym materiałem jest drewno. Takie meble zrobione z litego drewna będą przydatne domownikom przez bardzo długi czas. By jednak rzeczywiście dobrze wybrać trzeba zapoznać się szczegółowo ze sposobem wykończenia łóżka, sprawdzając czy nie posiada ono zadr lub drzazg. Tego rodzaju zresztą problemy mogą pojawiać się w przypadku innego rodzaju łóżek, jak antresola łóżko (zobacz łóżko z materacem bonelowym) piętrowe, tak więc zawsze należy być czujnym. Jednak łóżeczka dziecięce tym bardziej muszą być bez skazy.

Koniecznie sprawdzajmy czy krawędzie nie posiadają ostrych kantów, mogą być one bardzo niebezpieczne dla dzieci. Ważną kwestią jest też, aby wypytywać sprzedawcę o farby czy lakiery
pokój dla dziecka
Opracowanie: www.indeco.pl
Podpatrzone na: www.indeco.pl
zastosowane do malowania łóżka. Substancje takiego rodzaju mogą być niezbyt bezpieczne, toksyczne, więc meble z drewna muszą posiadać wszelkie certyfikaty bezpieczeństwa. To ważne, bo dzieci podczas różnych zabaw mogą mieć styczność z takimi substancjami, które pokrywają krawędzie łóżka. Więc, w trosce o bezpieczeństwo coraz więcej producentów sprzedaje meble z materiałów najbardziej niezawodnej jakości., mają one wszelkie certyfikaty. Są na przykład dostępne łóżka pomalowane eko farbami, co zapewnia prawidłowy proces oddychania.


Fachowcy używają także najbardziej niezawodne preparaty konserwujące, eliminują też czynniki, jakie mogą wpływać na alergie. Łóżka tworzone są w różnorodnych rozmiarach. Większe są w stanie posłużyć dziecku wiele lat. Duża ilość mebli do spania charakteryzuje się także różnorodnymi ulepszeniami w postaci regulowanego poziomu zagłówka, lub dodatkowych pojemników, jakie służą od chowania tam różnego rodzaju rzeczy. Np. dobrym rozwiązaniem są szuflady instalowane pod materacem. Jest to bardzo istotne rozwiązanie, jak pokój ma nie za bardzo duży metraż, a należy w nim zmieścić różne rzeczy, jak zabawki czy ubrania dziecka.
2022/04/15, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.