Jeśli planujesz w niedalekiej przyszłości umieścić w swoim domu kota – powinieneś zaczerpnąć trochę informacji i porad na temat regół posiadania zwierząt w domu.

W brew różnym nadziejom, utrzymanie kota w domu nie jest takie proste i naturalne. Choć te zwierzęta są przeważnie przyjaźnie ustosunkowane do swoich właścicieli, lokatorów i całkiem obcego towarzystwa, gości – potrzebują rzetelnej i stosownej troski oraz warunków. Zależnie od tego, czy kot będzie mieszkaniową atrakcją familijną bez wychodzenia na zewnątrz, czy typowo dworskim rozrabiaką – posiadanie kota wiąże się z pewnymi obowiązkami.

kot
Opracowanie: Mark Dumont
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Gdy wybieramy udomowionego przyjaciela domu, w pierwszej kolejności przy planowaniu ulokowania w domowe zacisze nastepnego stworzenia, powinno się nabyć kuwetę. Do tego akcesorium, służącego do załatwiania fizjologicznych potrzeb przez pupila powinno się nabyć żwirek dla kota , Żwirek dla kota zapakowany jest przeważnie w kilkukilowe paczki i wystarcza na dwa-trzy razy - więcej na go zmieniać niezwłocznie raz na kilka dni, raz na tydzień , zaleznie od pojawienia się nieprzyjemnego zapachu w łazience.

Czy zaintrygował Cię wpis? Tak? To śpieszymy z newsem, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy dostęp (https://sklep.acana.com.pl/86-karma-dla-psow-malych-ras) do nowych notek pod tym linkiem.

Wymagany dla kociej zdrowotności w mieszkaniu jest specjalny szampon dla kota oraz przyrząd do czesania, dzięki którym można uniknąć linienia i rozprzestrzeniającej się na powierzchni przestrzeni grupy włosów. Szampon stosuje się bez wody, dla wygody właścicieli. Jeśli kot, który rozpoczyna bytowanie w domu jest krótkożyjącym stworzeniem – powinno się uszykować mu od razu stałe miejsce do spania i zanosić go tam jak najczęściej, dla utrwalenia lokalizacji.polecany serwis dieta dla kota dieta dla kotaIstotne w takiej sytuacji są także kocie akcesoria takie jak transporter dla kota, miseczki, zabawki, poidła itp.


Inne artykuły

Zapewnij swemu pupilowi idealne warunki załatwiania potrzeb, nabywając odpowiedni żwirek do kuwety

kot
Opracowanie: Aurel
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Opiekunowie zwierząt bywają niesamowicie przywiązani do swych pupili i nierzadko pragną zapewniać im to, co najlepsze. Dotyczy to w równym stopniu pożywienia czy komfortowych legowisk, fajnych zabawek oraz przekąsek, jak również komfortowych warunków skorzystania z toalety. Opiekunowie kotów kupują dla nich specjalne żwirki do kuwet.
Transporter dla kota można wybierać wedle upodobania - od drewnianych, przez te z metalu i plastikowe. Dostępne są też różnorodne wielkości i kształty. Dla zwierząt przebywających na zewnątrz, istnieją specjalne płyny ochronne, które zapewniają spokój przed wszystkimi zarazkami i schorzeniami.

Z podwórkowym kotem należy częściej jeździć do weterynarza mając na względzie większe prawdopodobieństwo złapania schorzeń, czy nadmiernego brudzenia. Warto stosownie przygotować do przyjęcia nowego kota w domu.
2021/09/24, 07:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.