Oświetlenie sklepu odzieżowego jest wybitnie znaczącym elementem

Przychodząc do sklepu odzieżowego zauważamy rozstawione na półkach i regałach bajecznie ułożone ciuchy. Bluzki na stojakach mienią się w oczach, każda w innym kolorze lub z odrębnym nadrukiem, a obok spodni ułożonych na regałach nie da się przejść obojętnie. By przykuć atencję nabywców niesłychanie istotne jest oświetlenie. To ono ma nas ośmielać do przekroczenia progu tego właśnie miejsca a także do tego, abyśmy z chęcią wstąpili tam po raz następny.
sklep odzieżowy
Klient przychodząc do sklepu odzieżowego widzi ubrania i akcesoria wyeksponowane na półkach. Na pierwszy rzut oka można nie zauważyć, ale po przypatrzeniu powinno się dostrzec, iż to właśnie dobre oświetlenie sklepu odzieżowego sprawia, iż mamy ochotę tam przebywać i wracać. Odgrywa ono bardzo znaczącą funkcję w prowadzeniu go. Ludzie przebywający w mrocznych pomieszczeniach w mgnieniu oka czują się umęczeni i wyczerpani, nie odczuwają zapału do pracy oraz szybko się nużą, co ma wpływ zarówno na klientów jak i pracowników. W sklepie powinno być jasno, przejrzyście, blask powinien promieniować zewsząd, nawet z okolic przymierzalni, właśnie dlatego, aby czuć się w nim dobrze. Niebagatelne znaczenie ma atmosfera i nastrój, jaki jesteśmy w stanie wykreować przez stosowanie różnego rodzaju lamp i kinkietów.


Inne artykuły

Planuj z wyprzedzeniem

technologia LED
Opracowanie: William Ward
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Mimo, że kalendarzowe lato w pełni, chłodne noce potrafią nam przypomnieć o upływającym czasie. To, że pod koniec lipca coraz mniej jest upalnych nocy z temperaturą sięgającą 20 st. C zaobserwowali już nasi przodkowie, którzy powołali jakże prawdziwe przysłowie „od świętej Anki zimne wieczory i poranki”.


Mogą one być dobrane trafnie do stylu sklepu, także stworzyć nietuzinkowy design. Wielu producentów wyposaża swoje lokale w kule dyskotekowe dla stworzenia przyjemnego nastroju, ale stosować można również lampy zwieszane, wpuszczane lub nabudowane.

Czy zaciekawiłyby Cię inne wiadomości na wybrany temat? Zapraszamy do przeglądnięcia kolejnego wpisu. W nim zapoznasz się z przeróżnymi detalami.

Oświetlenie sklepu odzieżowego winno być dopasowane właściwie do konturu pomieszczenia, z uwzględnieniem kącików czy też spadów w ścianach, by każde miejsce było widoczne a towar wyeksponowany - Trilux. Aby dobrze pokazać
odzież
towar stosuje się z reguły oprawy szynowe na źródła wyładowcze "metalohalogeny". Przy wyborze żarówek nie zapominajmy o tych z dużym współczynnikiem oddawania barw i wysokiej skuteczności świetlnej przy niewielkim zużyciu energii elektrycznej, ażeby zadbać także o względnie małe koszty energii elektrycznej. Wybór w sklepach czy hurtowniach jest szeroki, więc dekorator wnętrza nie powinien mieć trudności z wyborem lamp.

Światło uwypukla towar i sprawia, że jest on bardziej rzucający się w oczy. Może dodatkowo wykreować w pomieszczeniu odpowiedni nastrój, który sprawi, że nie tylko entuzjastycznie wejdziemy do sklepu raz, ale będziemy tam pojawiać się wielokrotnie i nabywać ubrania.
2021/01/10, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.