kabiny prysznicowej skrojonej na miarę potrzeb

Wybór kabiny prysznicowej skrojonej na miarę potrzeb mieszkańców i dopasowanej do łazienki nie jest wcale prosty. Tym bardziej, iż producenci coraz nagminniej rozpieszczają klientów akcesoriami, które zwiększają luksus i przyjemność korzystania z prysznica. Dlatego też przed kupnem należałoby zastanowić się nad kilkoma sprawami, jakie ułatwią dobór kabiny natryskowej.

Kabina prysznicowa
Opracowanie: Villa Glass Studio.
Podpatrzone na: Villa Glass Studio.
Ażeby kabina faktycznie gwarantowała luksus i wygodę eksploatacji, należy dostosować ją do możliwości łazienki, mając na uwadze pragnienia każdych mieszkańców. Ważne jest ustalenie, w którym miejscu łazienki ustawimy kabinę, to bowiem w największym stopniu wpłynie na jej rodzaj. kabiny prysznicowe Wrocław typu narożnikowego należą do najpopularniejszych, zajmują mało miejsca, dzięki czemu rewelacyjnie sprawdzają się w malutkich łazienkach. Powinno się jednakże wiedzieć, że dostępne są także kabiny przyścienne, wnękowe, wolnostojące, również typu walk-in.

Dużo większą wolność mamy przy typowaniu materiału, z jakiego mają być wykonane jej ścianki. Rozsądzamy między szkłem i akrylem, przy czym szkło jest droższe, ale za to wiele trwalsze. Szkło i akryl mogą być przezroczyste, matowe, drukowane, bądź farbowane. Nadzwyczaj ważna jest także jakość stosowanych części. Znaczące są tu nawet najdrobniejsze części, jak choćby łożyska walców, najmniej trwałe są te skonstruowane w całości z syntetyku. Powinno się wiedzieć, że na rynku dostępne są już kabiny zaopatrzone w łożyska mosiężne, a nawet w rolki z metalowym korpusem.

Szkło z natury jest łamliwym półproduktem, dlatego też ażeby powiększyć bezpieczeństwo w trakcie jego eksploatacji poddaje się je przebiegowi wzmacniania. Dzięki przebiegowi hartowania szkło staje się do 7 razy bardziej odporne od typowego szkła. szkło hartowane Wrocław odnajduje przeznaczenie wszędzie tam, gdzie wymagana jest podwyższona wytrzymałość szkła.

Jest możliwość je używać jako ścianki szklane, balustrady, szczeble szklane, albo w meblach i elewacjach domu. Takie szkło nie różni się znacznie od typowego szkła float. Po przekroczeniu trwałości szkła hartowanego, pęka ono na drobne tępe fragmenty, dzięki czemu minimalizuje zagrożenie zranienia.
2019/02/17, 14:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.