Jak w funkcjonalny i ciekawy sposób wykonać układ oświetleniowy w swoim domu czy mieszkaniu.

Wykończenie domu to dla wielu ludzi dość duże wyzwanie, zwłaszcza jeżeli będą się za to zabierali osobiście. Łatwo wtedy o jakieś pomyłki, które w podczas późniejszej eksploatacji domu mogą okazać się dość uciążliwe i niewygodne.


oświetlenie podłóg
Opracowanie: SKOFF
Podpatrzone na: SKOFF
Poza tym w wykończeniu wnętrz i architekturze bez przerwy pojawiają się coraz to nowe pomysły i rozwiązania, wdrażane są też nowe technologie które pozwalają na ciekawsze, ładniejsze i oczywiście bardziej praktyczne wykończenie wszystkiego. Dlatego też należy podczas robienia planów przeznaczyć trochę czasu na to, żeby chociaż trochę się z nimi zapoznać. Jeżeli nawet nie da się ich bezpośrednio wykorzystać, to można zaczerpnąć wiele pomysłów, które mogą się później przydać. Dotyczy to także planowania oświetlenia, przy którym niestety w dalszym ciągu wiele osób nie za bardzo potrafi wykorzystać tego, co proponują współczesne firmy z tej branży. Możliwości i pomysłów na ciekawe zaaranżowanie wnętrza pod tym kątem są naprawdę bardzo duże, wystarczy jedynie chcieć się z nimi choć trochę zapoznać.


Dużym błędem, niestety spotykanym dość często przy projektowaniu oświetlenia, jest stawianie tylko na pojedyncze, mocne lampy w danym pomieszczeniu. Obecnie praktykowane rozwiązania idą raczej w kierunku lamp punktowych, oświetlających tylko nieduży fragment danego miejsca. W łazienkach mogą to być na przykład lampki przy lustrze, w kuchni nad blatem roboczym, a w salonie lampy podłogowe obok fotela, na którym można wieczorem usiąść z książką. Takie rozwiązanie ma dwa podstawowe plusy. Po pierwsze, znacznie może oszczędzić ilość zużywanej energii, bo przeważnie lampki punktowe posiadają dużo słabsze żarówki. Oprócz tego oświetlając tylko nieduży obszar nie będzie się przeszkadzać przy tym pozostałym domownikom, którzy przykładowo przez ten czas mogą zajmować się czymś innym. Pomysłów i inspiracji na interesujące zaprojektowanie oświetlenia w domu można szukać w niejednym miejscu, jednym z nich może być na przykład jakiś porządny sklep internetowy z oświetleniem, w którym będzie się można zapoznać ze wszystkimi nowościami z branży.
2021/01/10, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.