Wybierz idealne światło dopasowane do roli pomieszczenia. Lampy stojące i wiszące.

Odpowiedni dobór oświetlenia w mieszkaniu i wszystkich jego pomieszczeniach to kwestia kluczowa dla dobrego, funkcjonalnego przebywania w mieszkaniu. Dobrze jest rozplanować kwestię oświetlenia jeszcze na etapie wykańczania mieszkania, żeby uniknąć późniejszego wiercenia otworów i drobnych remontów czy poprawek, jakie potrafią przeciągać się w nieskończoność. Na czym się skupić kiedy pora dopasować lampy?

Kinkiet
Opracowanie: BRITOP Lighting
Podpatrzone na: BRITOP Lighting
W pierwszej kolejności koniecznie musimy dobrać oświetlenie do charakteru pomieszczenia. Nawet w małej łazience jedno źródło światła nie będzie wystarczające. Dobrze jest umieścić jakieś dodatkowe źródło światła obok lustra, by twarz była fajnie oświetlona (makijaż, golenie). Warto również doświetlić okolice wanny lub prysznica. Warto, aby miały osobny włącznik, by zgaszenie całości a podświetlenie okolic wanny zagwarantowało romantyczny nastrój ().

O dostosowanym oświetleniu w łazience myśli dużo ludzi, ale często bywa tak, iż przedsionek traktowany jest po macoszemu i jest niedoświetlony. Gdy w pobliżu nie ma okna ani innego źródła światła, nowoczesne kinkiety do przedpokoju zagwarantują fajne światło ().

Tak samo emocjonujące artykuły znajdziesz w podobnym serwisie. Jeżeli pragniesz je zgłębić - zobacz pod linkiem lampy stojące tanie, który jest tu.

I tu ponownie – tak jak w przypadku łazienki – warto dać dodatkowe oświetlenie lustra i coś świecącego z góry, jak lampa wisząca Dallas.Oryginalny żyrandol świetnie zda egzamin zwłaszcza w salonie lub jadalni, gdzie da nie tylko światło punktowe (np. bezpośrednio nad stołem jadalnym albo nad stolikiem kawowym), lecz też będzie stanowił świetną ozdobę.

Żyrandole z wentylatorem sprawdzą się w pokojach bez klimatyzacji, które kiedy świeci słońce mocno się grzeją ze względu na umiejscowienie okien (głównie południe) czy dlatego, iż są pod samym dachem. Żyrandole z wentylatorem będą także niezłym pomysłem w sypialni, gdzie warto utrzymać niższą temperaturę.

Lampa wisząca Dallas to model, który będzie wyglądał świetnie też w pokoiku dziecięcym, lecz gdy mamy w nim też biurko, koniecznie warto dokupić o lampkę na biurko, przydatną przy czytaniu. Nowoczesne kinkiety do przedpokoju czy lampy stacjonarne, które same są bardzo ozdobne, to elementy funkcjonalne, ale także elementy wystroju mieszkania.
2020/03/03, 08:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.