Firany gotowe, przeciwko te "na wymiar" - co dokładnie jest dla naszego domu bardziej odpowiednie?

Niegdyś, gdy mówiono na temat firan, wszyscy widzieli przed oczami okno, na którym wisiał kawałek materiału - zazwyczaj stworzony z koronki albo jeszcze innego delikatnego materiału o dosłownie przymusowym białym kolorze.


mieszkanie - odbitka
Opracowanie: You Tube - Tomasz Szafarek
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Dziś firany do tej pory są przedstawiane w barwach bieli, choć mogą mieć jej bardzo różne odcienie. Dobrze jest natomiast wiedzieć, iż obecnie firany ukazują się w przeróżnych formach, choć ich najważniejszym podziałem są firany już w pełni gotowe, a te na tak zwany "wymiar".


Już gotowa firana jest to dość spore udogodnienie, w szczególności jeśli posiadamy w domu, czy też mieszkaniu standardowy rozstaw okien. Jej bogata różnorodność pozwala na po dobieranie dla samego siebie tej "najlepszej" no i o takim wzornictwie czy formie, aby patrzenie na własne okno było najczystszą przyjemnością. Firany gotowe (nazywane też "gotowcami") mają do siebie, iż są już całkowicie przygotowane oraz nie potrzebują żadnych dodatkowych "zabiegów" - starczy je powiesić i wszystko jest już zrobione. Całkiem inna sprawa się ma ze wspomnianymi firanami "na wymiar", które to albo tworzymy sami z wcześniej przygotowanego materiału albo powierzamy tę robotę specjaliście.

Jeżeli chcesz znaleźć naprawdę bardzo rzetelne źródło, spójrz na tekst (https://north.pl/czesci-do-piekarnikow/czesci-ardo/grzalki-do-ha040x-piekarnika-ardo,177,HA040X,m1051196.html), który został stworzony przez autentycznego eksperta.

Jakby to jednakże nie było - firanki na wymiar bywają idealne w przypadku, gdy okno jest wspomnianego powyżej niestandardowego kalibru. Tyczy się to nie jedynie samej szerokości okna, ale i jej wysokości, do której to firana powinna dosięgać.


Inne artykuły

Drewno w ostatnim czasie powraca do łask jako główny materiał na meble - jest jednak niebywale kosztowne, więc możemy je zastąpić płytami pilśniowymi

płyty mdf
Opracowanie: Steve Parker
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Każdy ma ochotę funkcjonować w przyjemnych wnętrzach. Drewno od wieków kojarzyło się z przytulnością. Wobec tego ludzie kochają drewniane sprzęty.


Co do cen za oba przypadki to bywają one całkowicie uzależnione od rodzaju materiału, sumy jego użycia i najczęściej gęstości wzornictwa, jaki bywa na danej firanie zawarty. Jak to więc można zauważyć, firana gotowa jest najlepsza do standardowych okien, podczas gdy ta "na wymiar" jest do całej reszty.
2021/12/02, 10:43
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.