O czym trzeba pamiętać przygotowując legowisko dla swego psiaka?

Wszyscy sympatycy psów stają czasami przed przymusem przygotowania psu należytego miejsca odpoczynku. Jednak pies może nie zechcieć z różnych powodów spędzać w tamtym miejscu czasu.


polowanie
Opracowanie: Torrey Wiley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jednym z nich może być dla przykładu to, że tego typu miejsce nie jest zbyt miękkie lub proponuje zwyczajnie zbyt niewielką ilość miejsca. Taki towar można by nabyć w markecie z artykułami dla zwierząt bądź w jakimś większym supermarkecie. Jeszcze większy wybór jest na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska szukaj na należy zwracać uwagę, czy nie będzie ono zbytnio twarde lub zbyt małe. Później, w czasie użytkowania legowisko nie powinno być również brudne ani mokre. Musi za to być położone w centrum naszego domu, gdyż brak możliwości obserwacji otoczenia domowników, mógłby być kolejnym potencjalnym powodem, dla którego pies nie będzie chciał spędzać czasu w kupionym przez nas legowisku. W co poniektórych przypadkach niezłym rozwiązaniem jest kupienie dwóch. Jedno można zorganizować w często używanym przez właścicieli korytarzu, z kolei drugie mogłoby zapewniać odpowiednie warunki do beztroskiego snu.


Czy potrafisz odpoczywać?
Opracowanie: Bird&Co.
Podpatrzone na: Bird&Co.


Inne artykuły

Kliniki weterynaryjne na obszarze Krakowa - gdzie się udać, by dopomóc swojemu pupilowi?

tableau - Auto
Opracowanie: Exile on Ontario St
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jak bardzo dobrze wiemy, Kraków jest to niewiarygodnie piękne miasto, które żyje aktywnie zarówno za dnia, jak również w czasie nocy. Nie dziwi więc fakt, iż wiele sklepów, czy instytucji, działa tam poprzez dosłownie całą dobę, będąc otwartymi przez dwadzieścia cztery godziny.


Jeśli naszym psem jest nieduży szczeniak i zamiast korzystać z legowiska w nocy przychodzi na nasze łóżko, nie powinniśmy na niego krzyczeć. Znaczy to wyłącznie, że nasz pupil poszukuje z nami kontaktu. Nie należy jednak mu pozwalać na przychodzenie do łóżka, gdyż oduczenie go takich zachowań mogłoby być niełatwe. Znacznie lepiej jest urządzić posłanie szczeniaka niedaleko naszego łóżka.


Przyzwyczajenie do legowiska legowiska dla małych psów wymaga czasu, kiedy już tak się stanie, pies z pewnością je polubi. Można by go ponadto zachęcić kładąc do posłania jakąś lubianą przez psa zabawkę.
2019/08/30, 12:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.