O czym trzeba pamiętać przygotowując legowisko dla swego psiaka?

Wszyscy sympatycy psów stają czasami przed przymusem przygotowania psu należytego miejsca odpoczynku. Jednak pies może nie zechcieć z różnych powodów spędzać w tamtym miejscu czasu.


polowanie
Opracowanie: Torrey Wiley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Jednym z nich może być dla przykładu to, że tego typu miejsce nie jest zbyt miękkie lub proponuje zwyczajnie zbyt niewielką ilość miejsca. Taki towar można by nabyć w markecie z artykułami dla zwierząt bądź w jakimś większym supermarkecie. Jeszcze większy wybór jest na pewno w internecie. Przy wybieraniu legowiska szukaj na należy zwracać uwagę, czy nie będzie ono zbytnio twarde lub zbyt małe. Później, w czasie użytkowania legowisko nie powinno być również brudne ani mokre. Musi za to być położone w centrum naszego domu, gdyż brak możliwości obserwacji otoczenia domowników, mógłby być kolejnym potencjalnym powodem, dla którego pies nie będzie chciał spędzać czasu w kupionym przez nas legowisku. W co poniektórych przypadkach niezłym rozwiązaniem jest kupienie dwóch. Jedno można zorganizować w często używanym przez właścicieli korytarzu, z kolei drugie mogłoby zapewniać odpowiednie warunki do beztroskiego snu.


Czy potrafisz odpoczywać?
Opracowanie: Bird&Co.
Podpatrzone na: Bird&Co.


Inne artykuły

Najlepsze materace dla najmłodszych

Dla dzieci nieraz ciężko wybrać to, co dla nich najzdrowsze. W czasie wyposażania sypialni dla dziecka warto zadbać o niezwykle dużą ilość spraw, jak również o perfekcyjne dopasowanie do siebie różnorodnych elementów wyposażenia. Przyjemny i odprężający sen jest w dzisiejszych czasach bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na dobre samopoczucie, zwłaszcza u dzieci.


Jeśli naszym psem jest nieduży szczeniak i zamiast korzystać z legowiska w nocy przychodzi na nasze łóżko, nie powinniśmy na niego krzyczeć. Znaczy to wyłącznie, że nasz pupil poszukuje z nami kontaktu. Nie należy jednak mu pozwalać na przychodzenie do łóżka, gdyż oduczenie go takich zachowań mogłoby być niełatwe. Znacznie lepiej jest urządzić posłanie szczeniaka niedaleko naszego łóżka.


Przyzwyczajenie do legowiska legowiska dla małych psów wymaga czasu, kiedy już tak się stanie, pies z pewnością je polubi. Można by go ponadto zachęcić kładąc do posłania jakąś lubianą przez psa zabawkę.
2019/08/30, 12:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.