Jak urządzić przytulną izbę jadalną

Funkcjonujemy w nieustannym pędzie i niezwykle rzadko zdarza nam się jadać z bliskimi codzienne posiłki. Gdzie odeszły te cudowne czasy, gdy zasiadaliśmy razem do stołu? Tego typu spotkania zacieśniają więzy rodzinne. Mamy sposobność, by porozmawiać ze swoimi pociechami, dzielić się sukcesami i porażkami z najbliższymi. Może warto przywrócić ten zwyczaj do naszego życia? Aby to zrobić, powinniśmy zaaranżować odpowiednie miejsce.


taboret
Opracowanie: Ryan Dickey
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na pewno nie każdy ma możliwość, aby przeznaczyć na jadalnię całe wnętrze. Ale to nie oznacza, że marzenie o miłych rodzinnych posiłkach legły w gruzach.

Ten wątek okazał się dla Ciebie fascynujący? To przejrzyj, że odmienne witryny również posiadają zbliżone informacje, które pochłoną Cię całkowicie.

Należy jedynie właściwie wykorzystać powierzchnię, którą dysponujemy. Taki kąt jadalniany możemy zrobić tak w kuchni, jak i w pokoju gościnnym. Idealnym pomysłem będzie połączenie tych dwóch pomieszczeń, poprzez zlikwidowanie dzielącej ich ściany. Wtedy będziemy mieć więcej wolnej powierzchni, w której można ustawić stół. Niestety, ten rozwiązanie ma także swoje wady. Nie wszystkim się podoba, by zapachy z kuchni docierały bezpośrednio do pomieszczenia, w którym chcemy wypocząć po ciężkim dniu. Bez względu na to, gdzie urządzimy naszą jadalnię, potrzebne nam będą odpowiednie taborety (np. te).

Najważniejszym elementem jest z pewnością stół. Jest to mebel wyjątkowo symboliczny. To przy nim spotyka się całe grono rodziny. Bez niego nie wyobrażamy sobie domu. Najkorzystniej kupować go już w zestawie z krzesłami. Możemy także wziąć od razu taborety, które są przydatne, kiedy nawiedzą nas goście. Są one praktyczniejsze od krzeseł, gdyż nie zajmują tyle miejsca.

Pamiętajmy o oświetleniu. To ono stwarza odpowiedni klimat. Niezwykle popularne są ostatnio lampy, zawieszone nad stołem. Jest to bardzo efektowny element dekoracyjny.
Jeżeli możemy urządzić osobną jadalnię, to warto pomyśleć o dodatkowym umeblowaniu. Doskonale w takich wnętrzach prezentują się kredensy oraz komody. Bujne rośliny w doniczkach ożywią to pomieszczenie. Nie szalejmy z dekoracjami- najważniejszą ozdobą jadalni będą wyśmienite potrawy, przygotowywane przez panią domu.
2019/12/07, 08:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.