Na co zwrócić uwagę podczas realizacji projektu odpowiedniego oświetlenia w mieszkaniu czy domu

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia naszych domów, chociaż nadal przez większość mało docenianych, jest odpowiednie oświetlenie. Wielu ludzi nie zawraca sobie głowy jego projektowaniem, tylko wieszają wieszając przypadkowe lampy w każdym pomieszczeniu, a tak naprawdę porządne oświetlenie będzie wymagać odpowiedniego rozplanowania.


Należy przy tym zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów typu kinkiety czy rolety , bo każde miejsce w domu będzie wymagać czego innego, i od rodzaju wykonywanych tam czynności należy dobrać źródła światła. Miejscem, w jakim spędza się najwięcej czasu jest salon, i tam trzeba zamontować odpowiednio silne lampy. W salonach bardlampy (zobacz kinkiet do lustra)brze sprawdzają się lampy z paroma żarówkami i możliwością regulacji. Jeśli chodzi o stylistykę, to wybór jest tu bardzo duży, wielu ludzi wybiera lampy klasyczne, inni będą z kolei woleć nowoczesne modele, z częściami z aluminium lub szkła. W salonach świetnie będą się sprawdzać także lampy stojące, stanowiące dodatkowe źródło oświetlenia, przydatne na przykład przy oglądaniu telewizji albo wieczornym odpoczynku.
Kolekcja Sheep marki Nowodvorski Lighting
Opracowanie: Nowodvorski Lighting
Podpatrzone na: Nowodvorski Lighting


Dwa odrębne źródła światła mogą się także przydać w kuchniach i łazienkach. W pomieszczeniach tych najczęściej podstawową lampę wiesza się u sufitu, choć nie ma potrzeby, aby była ona tak mocna jak w salonach. W łazience dodatkowe źródło światła montuje się obok lustra, tak aby było w miarę jasno w okolicy umywalki. Z kolei w kuchniach coraz częściej stosowane jest punktowe oświetlenie blatu roboczego, przydające się w czasie przyrządzania posiłków. Robiąc oświetlenie w domu nie można także zapominać o pokoju dla dzieci, w nim nieduża, delikatna lampka nocna dla dzieci to podstawowe wyposażenie.


Podczas wybierania lamp warto także zwrócić swoja uwagę na rodzaj zastosowanych żarówek. Oświetlenie nowoczesne to nie tylko wybór miejsc, gdzie zostaną umieszczone lampy, lecz również technologii, jaka została używa w żarówkach. Odpowiednio wybrane zapewnią nie tylko właściwe natężenie światła w pomieszczeniach, ale dodatkowo przyniosą niemałe oszczędności w czasie użytkowania.
2019/09/26, 11:09
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.