W jaki sposób zaprojektować salon z aneksem kuchennym ażeby był dobrze przemyślany

Kuchnie w postaci aneksu połączonego z salonem to dzisiaj ogromnie rozpowszechnione podejście w nowych apartamentach. Utarła się już opinia, że to rozwiązanie dla mieszkań o niewielkim metrażu, jednak nie do końca jest to prawdą. Aneksy kuchenne zagościły także w planach dużych wnętrz, bo zdobyły sobie uznanie klientów, jako rozwiązanie nowoczesne, a zarazem sprzyjające wspólnemu, rodzinnemu spędzaniu czasu. Jak takie wnętrze wyposażyć, by było ładne a także funkcjonalne jednocześnie?

mieszkanie
Opracowanie: Bill Wilson
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W zależności od tego, jaką powierzchnię razem zajmuje aneks razem z salonem i jakie są twe potrzeby, możesz pozostawić aneks i salon jako jedno wnętrze czy częściowo je od siebie oddzielić – na przykład ścianką, wysepką albo barkiem. Aneks otwarty świetnie sprawdzi się w mieszkaniach o mniejszym metrażu, zwiększając je optycznie oraz przynosząc poczucie przestrzeni. Jednocześnie napełni część kuchenną naturalnym światłem, co będzie istotne tym bardziej w tych apartamentach, w których w części z aneksem nie ma okien. Otwarty aneks umożliwi ci także wydzielenie przestrzeni jadalnej. Projektując aneks otwarty, zwróć szczególną uwagę na ergonomiczność kuchni, czy będziesz mieć wystarczająco dużo miejsca naprzechowywanie sprzętu kuchennego oraz zastawy? Czy będziesz posiadać wystarczającą przestrzeń roboczą do swobodnego przyrządzania potraw? Bierz pod uwagę miejsce konieczne na lodówkę, zlewozmywak, płytę grzewczą albo zmywarkę do naczyń. Pamiętaj też, że w pobliżu blatu roboczego muszą znajdować się przynajmniej dwa wolne gniazdka elektryczne. Dwa wnętrza połączone w jedno przynoszą wiele możliwości interesującej aranżacji. Trzeba mieć na uwadze zachowanie jednego, wspólnego stylu obu wnętrz, jednakże w ogóle nie muszą one być do siebie podobne jak 2 krople wody.


Inne artykuły

W jaki sposób zaprojektować nietypową kuchnię?

Meble kuchenne na wymiar
Opracowanie: Emmi
Podpatrzone na: emmi.pl
Każdy z nas perfekcyjnie wie, że kuchnia jest jednym z pomieszczeń, w którym spędzamy niezmiernie dużą ilość naszego czasu. W większości wypadków szykujemy w niej posiłki oraz chętnie spędzamy czas z rodziną przy gorącej herbacie. Niemniej tymczasem kuchnia, jak każde pomieszczenie w naszym mieszkaniu stale ulega procesom zużytkowania.

Jest kilka możliwości, żeby odseparować od siebie aneks oraz pokój dzienny nie tracąc przy tym poczucia przestrzeni, a przy okazji zarabiając ponadplanowe miejsce np.

Udało nam się przykuć Twoją myśl tym ciekawym opisem? Fantastycznie. W takim razie namawiamy - naciśnij ten link (abimeble.pl/) i przejdź do nowej strony po fakty.

na składowanie sprzętu kuchennego lub przyrządzanie potraw.
Wysepka. Docenisz ją, jeśli lubisz pichcenie razem z rodzinką bądź znajomymi. Wyspa zapewnia bowiem swobodne prace kuchenne kilku osobom równocześnie. Wyspa w kuchni wręcz zachęca do wspólnego kucharzenia oraz rozmów. Dzięki niej pitraszenie staje się rozrywką. Aktualne rozwiązania techniczne pozwalają na to, aby częścią wyspy był np. zlewozmywak czy płyta grzewcza. Bez trudu znajdziesz też okap kuchenny do zainstalowania ponad nią. Podstawą wyspy mogą być szafy kuchenne bądź płyty kartonowo-gipsowe, które możesz pomalować. Wykończenie wnętrz zależy już jedynie od ciebie (firma
2020/05/21, 07:36
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.