Na co pomoże ablucja w wannie z hydromasażem?

Przyszli eksploatatorzy wanien z hydromasażem mają dużo wątpliwości, czy zainstalować je we własnym domu. Na forach aż kipi od sprzecznych głosów. Które z nich są zgodne z prawdą? Hydromasaż uzdrawia. Tak, to prawda. Masaż hydrologiczny, stosowany od wieków, celowy jest przede wszystkim w chorobach układu mięśniowego oraz krążenia, pomaga również w niedomaganiach kostnych i w chorobach gośćcowych.

zobacz koniecznie
Opracowanie: Conan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Acz hydromasaż często nie usunie przyczyn choroby, to na pewno polepszy nastrój, częściowo normuje zaburzenia krążenia, dodatnio wpłynie na układ odpornościowy. Ujędrni skórę i ją nawilży. Dlatego zalecany jest nie tylko dla ludzi z dolegliwościami wewnętrznymi.

Rezultaty kąpieli zależą od temperatury wody: zimna kąpiel w temperaturze do trzydziestu°C pobudza krążenie jak też aktywuje przemianę materii, orzeźwi i oddziałuje przeciwbólowo; powinna trwać około kwadransa; kąpiel w temperaturze obojętnej, czyli w 33–36°C relaksuje, obniża napięcie mięśni; najlepiej, by trwała około 20 minut; ablucja ciepła, w temperaturze od 37-38°C ma działanie rozkurczowe, nasenne, poprawia pracę układu krążenia, powinna trwać ok. dwudziestu minut. Stałe korzystanie z hydromasażu możliwe będzie w każdym wieku, niemniej jednak ludziom starszym, kobietom w ciąży, a także osobom chorym na serce zaleca się tenże zamysł skonsultować z lekarzem.

Do zamontowania wanny z hydromasażem nie musimy mieć pokoju kąpielowego, aczkolwiek według wytwórców z takowej wanny najwygodniej korzysta się w toalecie o powierzchni przynajmniej 6-8 m2. Ale ponieważ wanny posiadają różne rozmiary a także kształty, łatwo je dopasować do wielkości pomieszczenia. Do niedużej łazienki - wanna z hydromasażem o długości 120 cm oraz szerokości - 70 centymetrów, z kolei do większych łazienek oraz salonów kąpielowych wanna Marconio o długości do 200 cm oraz szerokości 100 centymetrów.

W katalogach oraz marketach odnajdziemy wanny prostokątne, krągłe, symetryczne a także asymetryczne prawe czy lewe, co ułatwia dopasowanie do konkretnego punktu w toalecie. Wybór wanny do małej łazienki jest naturalnie trudniejszy, więc dobrze jest mu poświęcić szczególną uwagę. Można też zamówić wannę w dowolnym kształcie, dobranym do naszej łazienki. Taka wanna będzie jednakże o wiele droższa od domyślnej.
2020/02/17, 07:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.