Daleka północ – bliskie ludziom przestrzenie do zamieszkania

Odległa północ odznacza się tym, że przez zdecydowaną większość roku panuje tam mało przyjemna aura. Jest zimno, wietrznie i śnieżnie. Gdy już przychodzi pora wiosenna miast słońca dostajemy niekończące się roztopy hałd śniegu, jakie potrafią ciągnąć się aż do pierwszych dni maja. Co w takim momencie zrobić?


Pokój z dużą ilością przestrzeni
Opracowanie: Gwyneth Anne Bronwynne Jones
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Możemy pić dużo kawy, jeździć do ciepłych krajów, można również chodzić do kina i na seanse filmowe o lecie. Jest jednakowoż bardziej korzystny sposób.

Odpowiedzią na te bolączki dotykające co roku odległą północ jest charakterystyczny styl, styl skandynawski (estetyka skandynawska). Źródła jego powstania powinniśmy właśnie poszukać w pogodzie. Niekończące się, denerwujące zimy, niezbyt długie dni, mała ilość z naturalnym światłem, to czynniki, jakie powodują, że tam na odległej północy życie jest dość ponure. Skandynawowie odnaleźli jednakże najbardziej korzystne antidotum na depresję – domowe wnętrza, jakie stały się rozświetlone oraz słoneczne.

Najistotniejsze w tym podejściu okazały się praktyki wnętrzarskie, które pozwoliły na prowadzeni bardziej zdecydowanej ilości naturalnego oświetlenia do każdego domu. Dzięki temu praktykom z łatwością uzyskano wrażenie znacznej przestronności, a jednocześnie czystości i schludności.

Jeżeli uważasz, że dane w sieci nie są pełne, to przejdź do linku (https://domymax.pl/projekty-domow/od-80-m2-do-130-m2/), pod którym odnajdziesz dokładniejsze opracowania tematów - link znajduje się tutaj.

Bardzo szczególne dla krajów skandynawskich pokaźne okna w zdecydowanej ilości przypadków są odsłonięte, niekiedy przysłania je jedynie zwiewna firanka, która jest bardziej elementem ozdobnym niż praktycznym.

Pokój na poddaszu
Opracowanie: d.s.p
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wnętrze odznacza się lekkością. Wpływają na to meble zrobione z surowego, jasnego drewna. W użyciu są przede wszystkim naturalne budulce, takie jak len, bawełna lub drewno. Warto podkreślić, iż styl skandynawski z jednej strony odznacza się surowością (obecny jest tu pierwiastek położenia geograficznego – nie można go odrzucić w umeblowaniu), a z innej strony jest bardzo przyjazny.

Najistotniejsze, iż taki styl jest bardzo użytkowy i to chyba najważniejsza przyczyna, dlaczego osoby na całym świecie decydują się na urządzenia mieszkania w taki właśnie sposób. Kolory w takich wnętrzach są raczej blade, ale czyste i naturalne, jak wrzos, róż oraz niebieski. Często spotykane są w połączeniu z barwami ciemnymi, odcieniami brązu, grafitu, po czerń.

Nasz tekst wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na następne posty? Zatem nie wahaj się i klikaj materace do spania kielce w podany link.

Dekoracje w stylu skandynawskim to po prostu przedmioty codziennego użytku o niezwykłych, oryginalnych kształtach. Powszechna jest także typografia naniesiona na różne przedmioty.
2020/09/10, 09:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.