Jak dbać o zdrowie swojego pupila?

Nasze zwierzęta tak jak ludzie potrzebują prawidłowej pielęgnacji, żywienia oraz specyfików, które pomogą im żyć zdrowo i długo. Dbamy o naszych czworonożnych przyjaciół, zapewniając im bezpieczeństwo. Na co najbardziej należy zwrócić uwagę, aby pupil czuł się szczęśliwy?

kot
Opracowanie: Megan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zarówno koty jak też psy potrzebują odpowiedniego pożywienia. To przyrządzane w we własnym zakresie nie zawsze w zupełności pokrywa zapotrzebowanie ich organizmów na wszystkie niezbędne witaminy i mikroelementy, co sprawia, iż naszym czworonożnym pupilom wypada sierść, są apatyczni i nieskorzy do wspólnej zabawy. Karma dla zwierząt jest perfekcyjnie zbilansowana i zawiera wszelkie składniki, niezbędne do prawidłowego rozwoju oraz dodatkowo może być na przykład uzupełniona o witaminy dla kota- . Jest dedykowana dla zwierząt domowych, tych wychodzących na zewnątrz, sterylizowanych, kociąt i persów. Przez to prościej dbać o formę pupila. Można wybierać karmy zawierającej odpowiednie składniki oraz witaminy dla kota w postaci karmy suchej lub w puszcze w postaci musów, galaretek czy potrawek.


Inne artykuły

Pielęgnacja o ogród - zaczynającod zaprojektowania

ogród
Opracowanie: Ulbrecht Hopper
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Ziemia po budowie rzadko nadaje się zaraz do obsadzenia roślinkami. Zanim przystąpisz do aranżowania ogrodu, przygotuj parcelę podług naszych rad. Zobacz, jak założyć ogród. Oto porady krok po kroku, począwszy od projektowania, poprzez urządzanie po pielęgnację ogródka. W każdej chwili pomóc sobie możesz wpisując w przeglądarkę hasło: projekty ogrodów Warszawa lub zakładanie ogrodów Warszawa.


Dbając o naszego pupila, powinno się także zwrócić uwagę na częsty problem posiadania przez domowe zwierzęta kleszczy, bowiem roznoszą one niezmiernie poważną chorobę – boreliozę. Choroba ta powoduje poważne konsekwencje zdrowotne. Dlatego lepiej zakupić preparaty na kleszcze dla psa. Szczególnie jeśli chodzimy na spacery do parku, lasu czy w miejsca, gdzie występują gęste krzaki lub zalesienie. Niestety, zwierze niechronione na przykład przez preparaty na kleszcze dla psa (polecamy hunter szelki dla psa yorka) lub anty-kleszczową obrożę, może napotkać kleszcza nawet w przydomowym ogrodzie. W sklepach dla zwierząt i lecznicach weterynaryjnych możemy zaopatrzyć się w specjalne środki w postaci kropelek, zabezpieczających zwierzę przed atakiem kleszcza- -> sprawdź.

koty, kociaki
Opracowanie: sxc.hu
Podpatrzone na: sxc.hu
Te małe pajęczaki znajdujące się w trawie mogą zaatakować naszego pupila, znajdując miejsce na jego ciele, gdzie się wkręcają i ciągną pokarm. Jeśli pomimo zastosowania preparatów, naszego pupila zaatakuje kleszcz, usunąć trzeba go stosując pęsetę. Złapać należy go tuż przy skórze i delikatnie, ale zdecydowanym ruchem wyciągnąć intruza w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Miejsce po ukąszeniu musimy zdezynfekować i obserwować. Zaniepokoić powinien nas szczególnie rumień, występujący w miejscu ukąszenia. Kiedy pies przysmak dla psa zaczyna się ponadto specyficznie zachowywać, warto skonsultować się z weterynarzem, by wykluczyć chorobę.
2020/07/18, 07:40
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.