Jakie kolory wybrać do beżowo-brązowej kompozycji kuchennej?

Beżowa aranżacja to nierzadki wybór. Dlaczego właśnie ten kolor jest tak popularny? Odpowiedzią jest m.in. uniwersalność barwy beżowej. Odcienie brązu są na tyle neutralne, ze niełatwo znaleźć osobę, której taka przestrzeń by się nie podobała. Być może beżowe wnętrza nie są bardzo oryginalne, ale zwyczajnie doskonale wyglądają. Dopasowują się praktycznie do każdego domu.


kuchnia
Opracowanie: LK&Projekt
Podpatrzone na: www.dom-jednorodzinny.pl
Jedyna wada polega na tym, że beżowo-brązowa kuchnia potrafi być trochę nużąca. Jeżeli w pomieszczeniu jest za wiele takich uniwersalnych barw, aranżacji zwykle brakuje energii. Jak działać, by rozruszać zbyt niewyraźną, beżowo-brązową aranżację kuchni? Możliwości jest wiele. Jedną z nich jest dopasowanie odpowiednich barw ścian oraz podłogi.

Trochę ciekawiej wystrój kuchni będzie wyglądać wówczas, gdy wolne przestrzenie będą miałby kolor granatu albo odcienie niebieskiego. Takie zaaranżowanie świetnie się komponuje, a kuchnia będzie stanowiła bardzo estetyczną kompozycję.

Tak samo trafnym zamysłem są właściwe dodatki do beżowej kuchni – w bardziej żywych barwach. Do dodatków dobierz barwy jak np. fiolet, a także żółty. Jeśli chcesz zaaplikować bardziej odważne rozwiązanie, to doskonale pasują dodatki w odcieniach czerwieni. Do kuchni doskonale pasują także motywy kwiatowe lub związane z jedzeniem. Oznacza to, że możesz wybrać tapetę czy roletę w taki wzór.
Idealną alternatywą do ożywienia beżowej kuchni jest również dobrze dobrana fototapeta. Powinna być kolorowa lub w odcieniach pojedynczego koloru. Tak czy inaczej wprowadzi nieciekawej aranżacji dużo energii i idealnie udekoruje przestrzeń. Tapeta ze zdjęciem może się również sprawdzić w ciasnej aranżacji, by dodać trochę oddechu.
2019/04/13, 20:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.