W jaki sposób funkcjonalnie zaprojektować mały salon?

Salon stanowi miejsce spotkań wszystkich lokatorów, jedzenia posiłków, spokoju czy przyjmowania przyjaciół. Kiedy w kilka minut musi przeistoczyć się w nastrojową sypialnię. Wyposażając to pomieszczenie wypada pamiętać o każdej z powyższych ról.
przytulny salon
Opracowanie: Sam Howzit
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Problematyczne może będzie urządzenie małej przestrzeni. Na szczęście z pomocą przybywają nam sklepy meblowe, których projektanci oferują nam wielomodułowe zestawy mebli. Ich wartością jest dowolne selekcjonowanie elementów, jakie są nam przydatne. Zdołamy więc stwierdzić, że na początku wymagamy np. komody z szufladami na bieliznę pościelową, szafy na stroje i witryny, w której będziemy przechowywać zastawę stołową. Tym samym kupujemy tylko te moduły.

Najważniejszym meblem w każdym mieszkaniu jest łóżko - stanowi bowiem punkt spokoju i snu. będzie wybór szerokiego kąta, który na noc zamieni się w wygodne dwuosobowe łóżko. Możemy zakupić odsłonę rozkładaną, z pojemnikiem na pościel, lub [dezynfekcja sklepów - vaco] z przestawianym bocznym elementem, który może dodatkowo mieć zastosowanie jako obszerna pufa. Przed narożnikiem możemy postawić stolik kawowy z spodnią półką, na której z powodzeniem możemy mieć książki, prasę oraz inne przedmioty, które chcemy mieć pod ręką. Jeśli przewidujemy nabycie telewizora, w dobie płaskich ekranów zalecamy przytwierdzić go bezpośrednio na ścianie - nie będzie w takim przypadku zajmował przestrzeni. Takie problemy są naprawdę istotne, jeżeli zajmuje nas odpowiednia aranżacja niewielkiego salonu.


Inne artykuły

Meble artystyczne najczęściej wytwarzane są ręcznie

Meble artystyczne
Opracowanie: Public domain: Use these pix for any purpose
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W aktualnych czasach technologia jest tak bardzo rozwinięta, iż wszystkie zadania produkcyjne są przeprowadzane na bardzo wysokim poziomie i też ich jakość jest zadowalająca. Tak samo jest w przypadku mebli, jakie zdecydowanie częściej wykonywane są przy wykorzystaniu specjalnych maszyn. Takie meble produkowane są na skalę masową i zazwyczaj jest możliwość odnaleźć je w sklepach meblowych.

Gdy posiadamy już wszystkie potrzebne meble, odpowiednio je ustawimy, zostaje nam zadbać o dodatki. Nie polecamy kupowania ciężkich zasłon do zasłonięcia okien. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem będą rolety okienne, oraz delikatne subtelne firanki makarony powieszone na cienkich karniszach. Dzięki temu optycznie zwiększymy powierzchnię pokoju, unikając wrażenia zabałaganienia przestrzeni. Oświetlenie pokoju ma znajdować się odpowiednio silne – u góry sugerujemy żyrandol z kilkoma żarówkami, a przy łóżku wiszącą lampkę nocną.
2020/07/12, 07:59
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.