Pokój hotelowy, pomiędzy funkcjonalnością, a wyglądem

Aby mieć zdrowie i szczęście, powinniśmy robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. Od tego czy dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia, z tego powodu łóżko odgrywa najważniejsze funkcje w pokoju hotelowym. To łóżko wpływa na stanowisko gości, którzy mogą polecić hotel innym.


pokój
Opracowanie: Hotel Montecatini Terme
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W internecie zasadniczą sprawą oprócz zapytania o koszt doby hotelowej jest przestudiowanie komentarzy gości na jego temat. A, że gość hotelowy znaczną część czasu spędza na łóżku: nie tylko zapada na nim w sen, ale także siedzi, oglądając telewizję, czyta, czy pracuje na laptopie, warto więc wybierać te najlepsze.

Który model łóżka wybrać? Taki, który będzie tworzył spójną całość z resztą pomieszczeń. Wszystko zależy od wystroju hotelu. Jeżeli są to sielskie klimaty warto pokusić się o łóżka (Zobacz więcej: łóżka drewniane warszawa - belbazaar) drewniane tudzież kute, zaś podwójne łóżka hotelowe, z miękkim materacem i pachnącą pościelą odnajdą się w bardziej wytwornym stylu. Pamiętajmy, że to tkaniny „ubierają” wnętrza, więc w duecie z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie wyglądało pięknie. Przy łóżku z całą pewnością muszą stanąć szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej przyjemna i „otuli gości swymi ramionami”.

Niezwykły nastrój w pokoju hotelowym wyczarujemy za pomocą paru niewielkich lampek stojących lub kinkietów. Wyposażenie pokoju hotelowego w stylu nowoczesnym najbezpieczniej jest zredukować do minimum, zobacz . Meble powinny mieć subtelną fakturę i wyrafinowaną formę, dlatego komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.


pokój
Opracowanie: Uetliberg
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pokój hotelowy musi wykazywać się nie tylko komfortem, ale i estetyką. Dobrze, gdy jest urządzony w taki sposób, iż nie zawiera niepotrzebnych dekoracji – tym bardziej jest to ważne, jeżeli przeszkadzałyby utrzymanie pokoju w ładzie. Meble hotelowe oraz inne elementy wyposażenia, nie muszą pochodzić od wybitnych projektantów, ważne jest to, by nie były one zniszczone i brudne – uszkodzone blaty, czy smętnie zwisające drzwiczki szafek, bez wątpienia nie zrobią dobrego wrażenia na podróżnych.
2021/10/01, 08:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.