Jaki najlepiej wybrać model czujnika ruchu? Na jakie kwestie koniecznie zwracać uwagę? Co jest najważniejsze?

Wykorzystywanie czujników ruchu jest obecnie coraz bardziej powszechne, w wielu mieszkaniach i miejscach pracy stosuje się takie modele, żeby sterować oświetleniem oraz uruchomieniem alarmu.
środki czystości
Opracowanie: Calvado.pl
Podpatrzone na: Calvado.pl


Działa to tak, iż detektor, który znajduje się w czujniku wykrywa i odczytuje ruch a po chwili uruchamia właściwą komendę.


Jak powiedzieliśmy na początku, czujniki ruchu mogą być wykorzystane do włączania oraz wyłączania oświetlenia, a funkcjonuje to w ten sposób, że jak w obszarze detekcji pojawi się ruch, to wywołuje to zapalenie się światła. Zniknięcie ruchu uruchamia zaś mechanizm wyłączający światło. Jeżeli chodzi o alarm, wtedy jego wykrycie powoduje, że syrena alarmowa się aktywuje, może rownież jednak wystąpić przesłanie sygnału o ingerencji do firmy ochroniarskiej.


Można zakupić różnorodnego rodzaje czujników, są więc modele przewodowe, choć bardziej popularny jest czujnik ruchu bezprzewodowy. Ten typ dobrze wybrać, jak nie mamy możliwości podłączenia danego urządzenia do zasilania lub oświetlenie domu na zewnątrz planujemy po prostu skorzystać z niego w różnorakich lokalizacjach. W takiej sytuacji czujka będzie zasilana akumulatorami lub bateriami AA, które powinniśmy stale wymieniać. Jak chodzi o połączenie to z pewnością będzie to wykonane z użyciem WiFi.


czujnik ruchu bezprzewodowy
Opracowanie: Jim Larrison
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Różnorakie czujniki mają różnoraki tryb pracy, tj. pasywny i aktywny i dualny. Każde z tego typu rozwiązań cechuje się podobną efektywnością, ale lepszą dokładność uzyskamy jak zainwestujemy w czujki aktywne.
Najbardziej jednakże nowoczesne są czujki wykonane w technologii dualnej, ponieważ są tutaj dwa rodzaje detekcji. Jeżeli więc pragniemy najbardziej skrupulatną kontrolę to warto zainwestować w bardziej profesjonalny model.
2020/05/13, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.