W jaki sposób zaaranżować pokój dzienny z jadalnią?

Salon z jadalnią to połączenie, które wraca do mody. Jak jednakże urządzić pokój o dwóch funkcjach?


Salon z jadalnią możesz urządzić na wiele sposobów.


Nawet w niewielkim pokoju możesz wydzielić dwie strefy. Jadalnię w pokoju dziennym można zaaranżować na zasadzie płynnego przejścia bądź przeciwieństwa. Pierwsza możliwość jest bezpieczna i zwykle spotykana. Druga opcja wymaga troszkę odwagi i dobrego pomysłu. W obydwu przypadkach każdej części pokoju trzeba poświęcić taką samą ilość uwagi.


fotel klubowy
Opracowanie: FRANC GARDINER
Podpatrzone na: FRANC GARDINER


Inne artykuły

Designerskie wyposażenie i dodatki mieszkań

pmlighting.pl, baner06.2014
Nudzą cię meble o klasycznych, konserwatywnych formach? W takim razie wskazane jest postawić na niepospolite, designerskie fragmenty wyposażenia, jakie poza spełnianiem funkcji użytkowej, będą także ozdobami wnętrz.


czarne szafki łazienkowe
Opracowanie: Karen Highland
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


W urządzaniu salonu z jadalnią kluczowy będzie dobór podstawowych mebli - kanapy, stołu i krzeseł. Kanapa wyznaczy strefę wypoczynkową, a stół z krzesłami strefę jadalną. Fotel (zobacz: sportowe fotele biurowe) klubowy z kolei nada naszemu salonowi odpowiednią atmosferę. Zacznijmy od kanapy. Jeżeli pokój jest mały, nie powinniśmy szaleć z jej wielkością. Kanapa powinna być trzyosobowa. Można sobie za to pozwolić na niewielki narożnik. Stawiając kanapę pod ścianą otrzymamy jednolitą przestrzeń. Natomiast stawiając sofę w centrum pokoju, wyraźnie odseparujemy dwie strefy. W tej drugiej opcji doskonale się sprawdzi kanapa narożna. Za w taki sposób ustawioną kanapą w salonie możemy ustawić konsolę albo komodę. Później wybieramy krzesła oraz stół do części jadalnej salonu. Do małych salonów lepszy będzie stół okrągły. Warto nabyć rozkładany. Bezpiecznym rozwiązaniem w urządzaniu pokoju dziennego z jadalnią jest kupno krzeseł oraz stołu z tego samego kompletu.


Jednak takie zestawy nie wyglądają interesująco. Mogą sprawić, iż całe wnętrze, w szczególności nieduże, wyda się monotonne. Lepiej dobrać do stołu krzesła z innego zestawu, jednak w podobnym stylu.
2020/10/17, 08:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.