Ciekawe sposoby na oryginalną ścianę

Ściany są z pewnością jednym z najistotniejszych elementów dekoracyjnych każdego pomieszczenia. Trzeba wziąć to pod uwagę i planując sposób dekoracji pomyśleć też nad ciekawymi rozwiązaniami dla ścian. Naturalnie, gdy ktoś jest miłośnikiem klasyki może pozwolić sobie na pomalowanie ścian na jeden kolor. Współcześnie jednakże wybierane są także inne rozwiązania, jak przykładowo tapety/fototapety o różnych wzorach, lub kamienie dekoracyjne.

fototapeta - wybrzeże
Opracowanie: Yinan Chen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem idealnej dla siebie opcji należy przemyśleć kilka kwestii: wielkość pomieszczenia, jego stylistykę, własne potrzeby i co najważniejsze – posiadane fundusze. Przykładowo, kamienie dekoracyjne w niewielkich pokojach mogą stanowić element zbytnio przytłaczający, pomniejszający dodatkowo powierzchnię, jako że same w sobie są już dość masywne. Należy mieć to na uwadze. Ewentualnie, dobrze jest zdecydować się na pokrycie kamieniem jedynie jednej ściany, w takim przypadku będzie on stanowił jedynie element dodatkowy.

Interesującą alternatywą dla zwyczajnych ścian są popularne dzisiaj fototapety, zwłaszcza fototapety uliczki - fixar.pl/fototapety/uliczki, które są w stanie optycznie powiększać pomieszczenie oraz nadać mu pewnego rodzaju głębię. Fototapety takie są stosowne zarówno do pomieszczeń udekorowanych nowocześnie, jak również do tych, które są nieco bardziej klasyczne.

Niezbędny jest Ci bieżący tekst (http://www.reling.pl/pl/c/Koszyki-relingowe/37) na ów temat? Starczy, że klikniesz na podany link i na następnej stronie wyszukasz wszystkie niezbędne wiadomości.

Wszystko zależy od tego, który wzór się docelowo wybierze.
Tapety i fototapety to interesująca oferta dla tych osób, jakim jednolity kolor ścian już dawno się znudził. Na rynku oferowany jest ich nadzwyczaj bogaty wybór, więc niezależnie od wymagań, odnajdzie się odpowiedni produkt. Doskonale, gdy tapeta nie będzie nachalna, dosyć mocno zdobiona, szczególnie gdy meble są dekoracyjne. Tapety mają stanowić dla nich tło. Na pierwszy plan mogą wysuwać się dopiero w momencie, kiedy mieszkanie jest urządzone surowo, a meble cechują się prostymi formami. Wówczas tapeta czy fototapeta stanowi jeden mocny punkt, który zwraca uwagę.

Coraz większym zainteresowaniem charakteryzuje się też sztukateria, jaka była powszechna w kamienicach przedwojennych, ale w budownictwie socjalistycznym tego rodzaju ozdoby uznawano za element zbędny. Obecnie sztukateria ma grono wiernych wielbicieli, ponieważ potrafi zagwarantować atrakcyjny efekt.
2022/08/02, 07:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.