Wykaz podstawowych zalet drewnianych mebli, dlaczego są one bardziej polecane od mebli wykonanych z płyty.

Szukając pomysłu na ciekawe umeblowanie swojego mieszkania można spojrzeć w kierunku mebli drewnianych. Od jakiegoś czasu coraz bardziej są wypierane są one przez meble z płyt, jakie w pierwszej chwili się wydają znacznie tańsze i ładniejsze. Płyty oferowane są w niezliczonej wprost ilości wzorów, imitują w zasadzie każdy rodzaj drewna, a także mają dużo innych wzorów.

Dużo łatwiejsza jest również produkcja z nich, wystarczy je przyciąć na odpowiedni rozmiar, okleić krawędzie, poskręcać i mebel będzie gotowy. Jednak bez przerwy pamiętać należy o tym, że mimo że pochodzą one z naturalnych drewnianych trocin, to są jednak sztuczne, do ich produkcji wykorzystuje się bowiem specjalnej kleje i okleiny. Oprócz tego są znacznie mniej odporne na wodę, wystarczy malutka nawet wilgoć aby napęczniały, tracąc swoją twardość i wytrzymałość. Ich dużym plusem będzie cena, i tu faktycznie mają dużą przewagę nad naturalnym drewnem, lecz z drugiej strony jest dużo rodzajów mebli, przykładowo takich jak komody, jakie z płyty po prostu brzydko wyglądają.

drewniane łóżko w kącie
Opracowanie: Richard
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
A przecież meble drewniane posiadają naprawdę dużo zalet, dzięki jakim warto rozważyć ich zakup. Przede wszystkim są bardzo trwałe. Jeśli będzie odpowiednia konserwacja łóżka drewniane, stoły albo szafy bez żadnego problemu mogą wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat użytkowania, co w przypadku mebli z płyty raczej nie będzie to możliwe.

Kliknij ten odsyłacz, a potem zdobądź więcej szczegółów (http://www.mmstone.pl/oferta/parapety/) dotyczących rozważanej w tym artykule treści. Otrzymasz wtedy większą wiedzę.

Oczywiście trzeba takie drewniane meble odpowiednio konserwować i ochraniać przed wilgocią, ale w zamian będą one naprawdę długo służyły. Kolejną zaletą tego typu mebli jest ich wygląd.


Inne artykuły

Meble drewniane bywają naprawdę piękne, a w dodatku wytrzymałe i trwałe, więc pomyśl o nich, gdy projektujesz dom

meble-szafka-nocna-obrazek
Opracowanie: Neda Andel
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Salony meblowe są teraz aż przepełnione ciekawymi, pięknymi elementami umeblowania, więc konsumentom nie tak łatwo wybrać, co będzie najlepsze. Pośród katalogu mebli wyszukać można zarówno elementy wyprodukowane z płyty meblowej, jak również z drewna litego.Te ostatnie stają się teraz niesamowicie modne a klienci chętnie po nie sięgają, ponieważ są naprawdę ładne, a zarazem trwałe oraz solidne.

Co by nie powiedzieć, drewno jest zwyczajnie ładniejsze niż płyta, zwłaszcza że praktycznie każda część mebla będzie miała niepowtarzalny wygląd. Rozmaitych odmian drewna także jest całkiem sporo, więc bez problemów można będzie coś oryginalnego, ciekawego wybrać. Z następnych zalet drewnianych mebli można jeszcze zaakcentować uniwersalność. Meble drewniane pasują tak naprawdę do wszystkich pomieszczeń, doskonale można je także łączyć z innymi materiałami, na przykład skórami, kamieniami czy szkłem.
2020/03/31, 07:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.