Różnorodne inspiracje na urządzenie łazienki w ciasnym wnętrzu

Łazienka jest bardzo ważnym elementem każdego domu. Spędza się w niej dużo czasu, dlatego ważne jest, by było to wnętrze jak najbardziej wygodne i przyjazne. Organizowanie łazienki bywa sporym wyzwaniem, ale może być również niezwykle przyjemnym i pouczającym doświadczeniem. Cały proces jest bardziej kłopotliwy wtedy, gdy ma się do dyspozycji niewielkie pomieszczenie. Tego rodzaju sytuacja zdarza się dość często w mieszkaniach w blokach.


aranżacja łazienki
Opracowanie: Sanitec KOŁO
Podpatrzone na: http://echopr.pl/PRASA/TWINS_marki_KOLO_2.jpg
W takiej sytuacji należy przemyślanie rozplanowywać każdy dostępny fragment przestrzeni tak, aby można było tam zmieścić wszelkie potrzebne elementy. W takiej sytuacji można również sięgnąć po rozwiązania, dzięki którym pomieszczenie optycznie sprawia wrażenie większego. Jednym z tych pomysłów jest zamontowanie we wnętrzu lustra, a jako że w łazience raczej ono występuje, dobrze będzie umieścić tam naprawdę wielkie zwierciadło. Tak jak tu: info.

Kąpiel w niewielkiej łazience

W trakcie urządzania łazienki większa część osób musi dokonać wyboru pomiędzy wanną a kabiną prysznicową. W sytuacji posiadania bardzo małego pomieszczenia przeznaczonego na łazienkę problem ten właściwie znika, ponieważ w takim przypadku poleca się zainwestować w prysznic. Wyszukując w Internecie hasło „kabiny prysznicowe Wrocław” można uzyskać informacje w kwestii obecnej oferty produktów tego typu w sklepach we Wrocławiu. Istnieje wiele rozwiązań, dzięki którym udaje się maksymalnie dopasować kabinę prysznicową do posiadanego pomieszczenia. Warto pomyśleć na przykład nad wybraniem kabiny narożnej.

Meble i urządzenia sanitarne

Harmonia kształtów w łazience
Opracowanie: Sanitec KOŁO
Podpatrzone na: Sanitec KOŁO
Mała łazienka to również wyzwanie w kwestii wybierania urządzeń sanitarnych i mebli. Jest jednak dużo pomysłów, dzięki którym można pomieścić wiele rzeczy na niewielkiej przestrzeni. W ostatnim czasie przykładowo niezwykle popularne są sedesy wiszące, które zabierają mniejszą przestrzeń niż standardowe. Poza tym już parę lat temu na szeroką skalę wprowadzono muszle klozetowe, posiadające zbiorniki na wodę znajdujące się w ścianie łazienki. Jeśli chodzi o meble, to w łazience zwykle nie ma ich za dużo. Możliwe jest przykładowo wykorzystanie przestrzeni na pralce czy pod sufitem. Cały czas bardzo popularne są również szafki umieszczane pod umywalką.

Wybierz najlepszą ofertę:
2019/02/26, 02:04
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.