Jakie zadanie posiada zagospodarowanie wody deszczowej ścieków?

Żeby zdobyć nadwyżkę wody z deszczu, powinno się wykorzystać teren naokoło okapu domu i przechwycić kontrolę nad deszczówką. Zamieszkując we własnym budynku eksploatujemy niemało wody. Sporą jej ilość możemy jednak zaoszczędzić, wykorzystując wodę deszczową. Nie tylko nic nas nie kosztuje, ale jest lepsza dla ogrodowej flory, niż woda z kurka.


przykład oczyszcalni ścieków
Opracowanie: SuSanA Secretariat
Podpatrzone na: http://www.flickr.com


Inne artykuły

Dobre wyposażenie sal szkolnych jest naprawdę istotne

w szkole
Opracowanie: Laurie Sullivan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Na to jak edukują się dzieci w konkretnej szkole wpływ ma sporo czynników, oczywiście najważniejsi są nauczyciele i ich możliwość dawania wiedzy, nie mniej atmosfera, jak i także wyposażenie szkoły także jest w tym wszystkim naprawdę znaczące. I tak należy skierować większą uwagę na to, w jakich salach młodzi się edukują, na jakich krzesłach i przy których ławkach siedzą. Im lepsze będą te czynniki, tym z pewnością również cudowniejsze będą kolejne wyniki.


Zbieranie deszczówki do celów gospodarczych może następować z jakichkolwiek typów dachu. W sprzedaży jest szeroki dobór pojemników podziemnych i naziemnych o różnorodnej pojemności i w przeróżnych rodzajach, a również gotowe sposoby systemowe do gromadzenia i wykorzystania wody deszczowej.


Duży, podziemny zasobnik na deszczówkę da się obsługiwać wyłącznie za pomocą pompy, lecz wodę z niego możemy zastosować nie tylko do podlewania, lecz również do prania. Jeśli woda deszczowa z tego zbiornika ma być stosowana w szerszym obszarze, instalacja powinna być wyekwipowana w filtry zapewniające jej odpowiednią jakość. Zbieranie deszczówki jest znakomitym rozwiązaniem na oszczędność wody. Stosując ją w gospodarstwie domowym, jest możliwość oszczędzić nawet do 50% wody pitnej. Więcej na temat: linkuję.


Przepompownie ścieków to całkowite instrumenty zbiornikowo-tłoczne wyposażone w instalację i armaturę hydrauliczną, także układ sterowania ich pracą. Zastosowaniem przepompowni jest przesyłka ścieków przemysłowych, miejskich, wód drenażowych i innych na większe dystanse, bądź na wyższy pułap.

Na pewno będzie interesować Cię następująca strona (https://spolkaeneko.pl/), odnajdziesz tam sporo ciekawych wiadomości. Pamiętaj, że jest na bieżąco uzupełniana.

Przeważnie zanieczyszczenia pochodzące z jednego, albo kilku gospodarstw ściekają wprost do zasobnika przepompowni (link), a stamtąd przy zastosowaniu pomp zatapialnych tłoczone są stosownym obwodem do studni zbiorczej na głównym kolektorze kanalizacyjnym, lub wprost do oczyszczalni ścieków.


Przejmij kontrolę nad deszczówką
Opracowanie: Gardena
Podpatrzone na: Gardena


Przepompownie ścieków umożliwia skanalizowanie obiektów oddalonych od kolektorów kanalizacji, eliminując nieodzowność wykonywania gruntownych wykopów pod instalacje, oraz upraszczają wykonywanie kanalizacji - rekomendują nas w obrębie górskim. Umożliwiają skanalizowanie obiektów zagłębionych, także pompowanie surowych ścieków przy zastosowaniu pomp z wirnikiem o swobodnym transferze, bądź z rozdrabniaczem.
2020/05/18, 07:33
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.