Drukowanie obrazów na płótnie

Druk obrazów na płótnie to znaczny koszt. Jeżeli nie masz wygórowanych oczekiwań a także ogranicza cię budżet, można w niedrogi oraz nieskomplikowany sposób samemu zrobić obraz z fotografii na płótnie. W jaki sposób? Za pomocą niepozornej, cieniusieńkiej bibułki. Szczegóły znajdziesz niżej.Przygotuj: podobrazie malarskie (najlepiej wielkość nie większy, aniżeli rozmiar A4), arkusz gładkiej białej bibuły, sprawna drukarka, papier do drukarki, nożyce, tasiemka, klajster i podkład Mod Podge 3w1, pędzel z pianki.
obraz na płótnie
Opracowanie: Jill Justus
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Najpierw weź kartkę papieru do drukarki. Przyłóż ją do narożnika arkusza bibuły i skróć bibułę w ten sposób, by jej długość była o 3 cm większą, niż długość kartki . Szerokość arkusza bibułki musi być taka sama, jak szerokość kartki papieru.

Krok dalszy - zdjęcie na płótnie. Umieść papier do drukarki w centrum bibuły. Zagnij jej krawędzie i przyklej do kartki . Można zrobić to przy pomocy samoprzylepnej taśmy bądź dwustronnej.

Krok trzeci. Na odrębnej kartce papieru zrób test. Oznakuj jedną jej stronę po czym zrób kontrolny druk, aby przekonać się którą stronę zadrukowuje twoja drukarka. To ogromnie ważne. Powinieneś przecież wiedzieć czy włożyć kartkę bibułą do wierzchu, czy do dna. Jeśli posiądziesz już tą wartościową wiedzę, czas wydrukować fotografię. Pamiętaj, ażeby wpierw należycie je przygotować, wyznaczając jego wielkość do druku na rozmiar A4 (lub mniejszy). Możesz również przerobić zdjęcie w programie graficznym według własnego uznania. Ja wyjątkowo upodobałam sobie fotografie „postarzane”, użyłam zatem tzw. sepii.


Inne artykuły

Zastanawiasz się w jaki sposób zmienić ściany w swoim domu? Znajdź rozwiązanie z nami.

Obrazy ścienne
Opracowanie: Cory Doctorow
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Lubisz motywacyjne teksty? Pomyśl zatem o ozdobieniu swojego pokoju zdjęciami z cytatami. Duży wybór takich zdjęć jest w sklepach z przedmiotami do wyposażania pomieszczeń. A może chciałabyś powiesić fotografie na ścianie?

Gdy zdjęcie będzie już skończone, wydrukuj je na przygotowywanej wprzódy bibułce, pamiętając, by włożyć kartkę z bibułą do drukarki prawidłową stroną.Zaczekaj, aż tusz na wydrukowanym zdjęciu całkiem wyschnie. Dopiero wtedy ostrożnie oddziel bibułkę od kartki.Teraz chwyć w ręce podobrazie. Nanieś na płótno warstewkę Modge Podge. Użyj w powyższym celu pędzelka w postaci gąbki.Bardzo ostrożnie połóż na płótnie nadrukowaną bibułkę.

Upewnij się, iż jest odpowiednio umiejscowiona, a następnie bardzo delikatnie zacznij „wmasowywać” ją w płótno okrężnymi ruchami, poczynając od środka bibuły.

Bez zwlekania zobacz portal (http://www.francke-art.pl/meble-metalowe/szafy-industrialne/), w którym również znajdziesz informacje traktujący o prezentowanej w tym artykule kwestii. Na pewno jest w nim coś ciekawego dla Ciebie.

Dzięki temu bibuła lepiej przylepi się do płótna. Obetnij nadwyżkę bibułki tak blisko brzegów płótna jak to tylko możliwe. Granica między bibułką, a płótnem nie powinna być widoczna. Obraz na płótnie skończony.
2021/05/15, 09:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.