Uwydatnij swoje pomieszczenie i podnieś jakość życia właściwie dobranym nowoczesnym oświetleniem, które działa w zgodzie ze środowiskiem i wspomaga ludzkie funkcjonowanie.

Codzienne, ludzkie funkcjonowanie, to ciągłe zmiany. Do funkcjonowania potrzebne jest światło. Dzięki temu naturalnemu dostajemy niezbędne do egzystencji związki i witaminę D. Światło ochrania nas przed infekcjami i umożliwia właściwie działać na co dzień. Z tego względu oświetlenie domowe – sztuczne jest istotnym wyborem, gdyż powinno zastąpić nam światło naturalne.


Oświetlenie w salonie
Opracowanie: Paragon Apartments
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nie całkiem wiadomym jest, czemu oświetlenia bardzo często są statyczne i stałe. Dynamika zmian, która stymuluje człowieka do działań wywiera dobry wpływ na samopoczucie, zatem identycznie musi funkcjonować nowoczesne oświetlenie (). Posiada ono bardzo ogromny potencjał, ponieważ potrafi modyfikować i tworzyć życie bardziej komfortowym, produktywniejszym, a zwłaszcza szczęśliwszym. Aby mogło właściwie na nas działać trzeba wprowadzić naturalny rytm światła do przestrzeni w których się pracuje i żyje.

Nowoczesne oświetlenie, to światło dynamiczne, które jest rozwiniętym technologicznym wyjściem zwiększającym jakość życia i pracy. Tworzy ono pobudzające, odpowiednie i zgodne z cyklem i działaniem światła dziennego środowisko, które wyposażone jest w oświetlenie jak najbardziej podobne naturalnemu. Takiego rodzaju rozwiązania posiadają pierwotną ścieżkę, wprost z natury. Jest to powiązane z tym, że wszystkie działania ciała ludzkiego są regulowane poprzez rytm dnia i nocy. Naukowcy w czasie swoich analiz dowiedli, że posiadamy w oczach receptory wrażliwe na światło a w dodatku nasz organizm wyposażony jest w receptory, które wywołują tworzenie się hormonów – kortyzolu i melatoniny. Ten pierwszy wytwarza doznanie pobudzenia i energii do funkcjonowania i pracy, zaś drugi wywołuje uczucie zmęczenia i potrzeby snu, ale także zrelaksowania.


Oświetlenie w łazience
Opracowanie: Aussie Assault
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nowoczesne oświetlenie jest obecnie tworzone na podstawie funkcjonowania natury i środowiska. Dzięki temu można uzyskać w pomieszczeniach zmienny charakter oświetlenia. Jasność, ciepło i barwa światła jest czynnikiem regulowanym i w zupełności jest możliwość ją dostosować do wymagań, emocji i zapotrzebowania. Umożliwia to mieć dobry aspekt oddziaływania światła na organizm ludzki oraz na jego stałe życie i pracę. Co powinno się też podkreślić, to fakt że potrafi ono podtrzymać atmosferę genialnego samopoczucia a w dodatku podnosi zmotywowanie, chęci do działania, a tym samym zwiększa osiągnięcia.
2019/11/09, 07:37
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.