Imaginacja dziecka to dar, który powinniśmy pielęgnować

Wyobraźnia dzieciaków to coś bardziej znaczącego niż zlepek dziwacznych skojarzeń, bezsensowności i dużej dawki niedorzeczności, to autentyczna kopalnia kreatywności. Trzeba czerpać z takiego źródła jak najbardziej obficie, gdyż zyskamy na tym więcej niż sobie wyobrażamy. Nasze już troszkę znudzone głowy potrzebują dawki tej życiodajnej siły. Potraktujmy ją jak dawkę powietrza w miejscu, w którym o ten tlen naprawdę trudno. Potraktujmy to także, jak dar w tym świecie, w której jesteśmy skazani na codzienną walkę z rzeczywistością i kłopotami, z szarzyzną i beznadziejnością.

Pokój dziecka, fototapeta kosmos
Opracowanie: art.widi.pl
Podpatrzone na: art.widi.pl
Pamiętajmy jednocześnie, iż naszym zadaniem jako rodziców, jest zapewnienie naszemu dziecku najlepszego rozwoju. Przez to pojęcie rozumieć należy nie tylko potrzeby czysto elementarne, lecz również te bardziej zaawansowane. Wiadomo, iż każdy z rodziców pragnie dla swojego dziecka jak najlepiej, jednak często nie dostrzega, że dziecko ma niesamowitą wyobraźnię, w której rozwój trzeba zainwestować. Jak powinniśmy to rozumieć? Pobudzajmy nasze dziecko do kreatywnej zabawy, kupujmy mu interesujące książki, mądre gry planszowe, jak na komputer to takie, które pobudzają myślenie, bawmy się z nim w kreatywne zagadki.

Możemy wierzyć lub [vaco] nie, lecz inwencja jest coraz bardziej pożądana na rynku pracy. W tym nowoczesnym świecie, w jakim wszystkie procedury są zdefiniowane, w którym maszyny zagarniają część naszych zadań, to kreatywność stanie się szalenie ważna. Przygotujmy więc dziecko do tych zadań przyszłości, a w niej będzie rządzić wyobraźnia. tego typu osoby zawsze sobie poradzą.strona internetowa uszak fotel uszak fotelMiejmy na uwadze, że nasze starania powinny skupiać się na wielu płaszczyznach. Poza aktywnością istotne jest, ażeby dziecko samo umeblowało swój pokój. Wiadomo, możemy tu i ówdzie coś podpowiedzieć, ale zaufajmy wyobraźni naszej pociechy, a możemy być naprawdę bardzo zaskoczeni.

Skoro pragnie fototapety kosmos - gustowne pomysły, to się na to zgódźmy, pragnie żółty kolor lub namalowane gwiazdy, jak najbardziej. W tym samym momencie objaśnijmy mu, iż wystroju pokoju nie zmienia się co parę dni, więc jak coś wybierze to jest to na określony czas. To niezwykle istotne, aby wyobraźnia byłą bogata, lecz jednocześnie, by poczucie rzeczywistości było także właściwie rozwinięte.


Inne artykuły

Łatwy sposób na jednostajne mieszkanie

naklejka
Opracowanie: John Fischer
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nasz dom może mieć wygląd klasyczny, jak to bywało u naszych rodzicieli i dziadków: jednokolorowe ściany, najlepiej białe, ze sprzętami jak u wszystkich, kryształami oraz drobiazgami po babci dokładnie. Nie ma rzecz jasna nic w tym złego. Nie musimy niemniej jednak - gdy nam się znudzi podobny wystrój - od razu wydawać bajońskiej ilości pieniążków na małą modernizację wnętrza i - co kluczowe - możemy tych odmładzających zabiegów dokonywać sami.
2020/11/25, 15:44
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.