Aranżacje, sugestie, sugestie, czyli jak urządzić wymarzony i wygodny pokój dla dziecka.

Są w naszym życiu sytuacje, kiedy w domu pojawia się maluszek, bądź maluszki dorastają i chcą mieć wymarzony swój miejsce. Każdy z nas inaczej wyobraża sobie kąt, w którym będzie spędzała dzień nasza dziecko. Jednakże jeśli nie masz pomysłu, warto czasem wyszukać praktycznych świeżości, które mogą być dobrym i praktycznym rozwiązaniem.


łóżko
Opracowanie: Chris
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Pokój dla pociechy pełni wiele istotnych roli, jest strefą zabaw, nauki czy odpoczynku. Znaczące, aby każda ze stref była zaprojektowana z praktycznym rozwiązaniem. Jak wiemy bardzo ciężko jest utrzymać ład w miejscu przebywania dziecka, dlatego trzeba szukać jak najwięcej praktycznych akcesoriów, które mogą składować drobiazgi malucha. Będą estetyczne, praktyczne, pojemne i każda zabawka nawet najdrobniejsza będzie miała swoje miejsce. Jedne z takich mebli to łóżeczka dla dzieci z szufladą. Pomieszczą wiele potrzebnych zabawek dziecka i jednocześnie będą zajmować mało miejsca. Jeżeli chcesz zrobić pokój dla dwójki swoich pociech, ale nie masz na tyle powierzchni by pomieścić dwa łóżka to dobrym i praktycznym rozwiązaniem jest piętrowe łóżko. Świetnym pomysłem w pokoju są różnego rodzaju półki na przykład wiszące, bądź stojące. Można je różnie umieścić, a później w razie potrzeby rozmieścić nowe. Świetne na drobiazgi i pluszami są półki z przegródkami. Wygodne sprawdzają się do trzymania takich drobiazgów.

To prawda, że informacje pod tym linkiem są wyjątkowe, więc jeśli chcesz zdobyć większą ilość danych na omawiany wątek, to przejdź do treści - link jest tu.

Podstawowa reguła polega na tym, aby każda zabawka znalazła swoje kąt. Dlatego postarajmy się o zorganizowanie koszy o zróżnicowanych pojemnościach.


Swoje kąt znajda tam lalki, klocki czy stroje dla lalek. Jeśli pojemniki dodatkowo zostaną podpisane, co ma się w nich mieścić, dzieci bez problemu będą nam pomagać w uporządkowywaniu. Pamiętajmy jednak, żeby pojemniki znajdywały się na wysokości pociechy, by mogły one dosięgnąć i brać zabawki. Jeśli boicie się, że z koszy będą wypadać drobiazgi, to możecie być spokojni, bo w sklepach możemy wyszukać bardzo gęste kosze, z których nie wypadają rzeczy i równocześnie przezroczyste, by móc zobaczyć, co jest w środku. Zadbajmy o miejsce pracy swoich maluchów, w końcu uwielbiają one malować i rysować. Wystarczy umieścić im nieduże, wygodne biurko. Na nim zazwyczaj mieści się wiele przydatnych akcesoriów.
Oto kilka przydatnych rad w ustawieniu pokoju swojej pociechy. Oczywiście każdy opiekun robi go według swojego uznania. Istotne, żeby był on funkcjonalny w sprzątaniu i użytkowaniu.
2020/09/10, 09:26
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.