Co zrobić, kiedy w pracy nie możemy nawet usiąść? Wydaje się, że istnieje na to łatwy sposób

Chociaż wydaje nam się czasem, że niektóre miejsca pracy, przy których osoby pracujące przebywają ogromnie dużo czasu, są najzwyczajniej same w sobie niezbyt wygodne i nic nie da się na to poradzić, ponieważ wynika to z czynności wykonywanych na konkretnym stanowisku oraz z tego, w jaki sposób są zbudowane wykorzystywane maszyny, to w rzeczywistości są takie istotne elementy, które chociaż w małym stopniu pomagają w odciążeniu osobnika pracującego na danym stanowisku.

Biorąc za przykład stanowisko pracy, gdzie trzeba ciągle stać, tak na prawdę można umieścić tam krzesła drewniane, które posiadają dłuższe nogi a wtenczas taka osoba siedzi wyżej, a sam fakt, że może usiąść, a nie musi ciągle stać, już jest dla niego znaczniej komfortowe. Jednakże, co gdy dane stanowisko wymaga od pracownika notorycznego stania, a wstawienie krzesła jest bezcelowe, ponieważ nie ma ani chwili, kiedy moglibyśmy na chwilę spocząć, gdyż wymagana jest od nas ciągła uwaga oraz bycie w ruchu?

krzesla
Opracowanie: Matthew Paul Argall
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W takim momencie wykorzystuje się dość proste rozwiązanie, które na pierwszy rzut oka może zdawać się banalne i bezsensowne, ponieważ nie kojarzymy go z dużym odciążeniem dla naszego ciała, to jednak jest w stanie znacząco pomóc. Rozwiązaniem tym jest zwykły stopień postawiony przy ladzie, tuż przed pracownikiem. Łatwe, lecz co tym wskóramy? () Pewnie kiedyś udało nam się zauważyć, iż jeżeli musimy wytrzymać chwilę ciągłego stania w jednej pozycji, dajmy na to na przystanku w trakcie oczekiwania na autobus na przykład w mieście Kraków, przechodzimy, co chwilę z nogi na nogę, żeby choć trochę zmienić własną pozycją, odciążyć jedną z nóg i przenieść ciężar na pozostałe partie mięśniowe.

Jeżeli byśmy stali w pobliżu schodów, z pewnością w pewnym momencie położylibyśmy jedną stopę na stopień, co powoduje dodatkowe odciążenie oraz zmianę pozycji. Rzecz jasna taki stopień umieszczony przy naszym miejscu pracy również musi mieć właściwe rozmiary, bo zbyt wysoki albo zbyt niski spowoduje coś całkiem innego aniżeli mieliśmy w zamiarze (). Pracownik przy nieodpowiednio dobranym stopniu bardziej się zmęczy niż przy tym, który będzie pasował zarówno do konkretnego stanowiska pracy, jak i przeciętnego pracownika.
2019/02/25, 14:25
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.