Najistotniejsze cechy ręczników

Mimo, że każde ręczniki niszczą się podczas ich eksploatacji, powinno się zwracać uwagę na to, jak są wykonane i wykończone, ażeby móc cieszyć się nimi jak najdłużej. Ze względu na schludną rolę którą pełnią ręczniki w toalecie, dla nabywającego istotną funkcję gra estetyka. Większa część z nas wymaga, aby ręcznik był porządny i ozdabiał nasze wnętrza. Element dekoracyjny może być w formie tłoczenia, haftu na tkaninie podstawowej, bądź bordiury żakardowej. Właściwości użytkowe ręcznika są równie istotne, jak jego wygląd.

ręczniki bawełniane
Opracowanie: Joanna Poe
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przypadku ręczników powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich chłonność, żeby po kąpieli porządnie się wytrzeć. Przy kupnie ręcznika trzeba zwrócić uwagę na skład surowcowy. Najlepsze ręczniki to ręczniki z bawełny (najelepiej Madoza). Następną znaczącą sprawą są posiadane certyfikaty. Niezwykle renomowany i rozpoznawalny to certyfikat bezpieczny dla najmłodszych, bądź bezpieczny dla niemowląt. Ten ostatni przypisuje się produktom spełniającym najostrzejsze kryteria.

Pętelki ręcznika odpowiedzialne są przede wszystkim za pochłanianie wilgoci. Najprzyzwoiciej potwierdzają się tu pętelki stworzone z wysokiej jakości bawełny długowłóknistej. Istotna jest także długość, również grubość pętelek. Im są cieńsze i gęściej utkane, tym ich skuteczność jest lepsza, a ręcznik charakteryzuje się wyższą chłonnością. (Ręczniki frotte) Materiał pod pętelkami sprzyja przechowywaniu wilgotności. Małe pętelki pochłaniają wodę, jaka potem idzie do tkaniny pod nimi.

Czy rozpatrywana tematyka żywo Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten odnośnik, a tam zobaczmy także (http://www.damnet.pl/regaly/1728-rot-regal-drewniany.html) podobne teksty.

W związku z tym baza ręcznika wykonana jest zwykle z grubszych nici, ażeby ręcznik dobrze chłonął i magazynował wilgoć.


Inne artykuły

Restauracje czy kawiarenki w obecnych czasach przeżywają w Polsce prawdziwy rozkwit - to szalenie dobra wiadomość

renowacja
Opracowanie: Tjeerd Wiersma
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Od upadku PRL-u minęło już sporo czasu. Ludzie zdążyli się rozwijać i zaistniała w Polsce dość duża klasa średnia, która posiada wystarczająco dużo pieniędzy, aby tracić je na przyjemności.


Każdy lubi raz na tydzień wyjść do kawiarenki czy polecanego przez znajomych bistro.

Najprawidłowiej jeśli sporządzone są one z dobrej formy, najlepiej długowłóknistej bawełny. Ręczniki na plażę powinny różnić się od tych wykorzystywanych na co dzień w domu. Musi być obszerniejszy od normalnych ręczników. Jest to niezwykle istotna funkcja, bowiem często używamy go również jak koca. Otulamy się nim także po wyjściu z wody, toteż jego rozmiar zezwoli nam szybciej wyschnąć. Grubość ręcznika plażowego nie powinna być zbyt duża. Ręcznik musi przede wszystkim spełniać swą kluczową rolę, czyli pochłaniać wodę. Toteż im większa gęstość skręcenia ręcznika, tym porządniej.
2021/10/11, 07:14
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.