Jaki kolor posadzki wybrać do aranżacji mieszkania?

Odcień podłogi w sposób znaczący wpływa na aranżację pomieszczeń. Jaki efekt estetyczny otrzymamy, jeśli ułożymy ciemną posadzkę, a jaki, jeżeli wybierzemy jasną? Egzotyczne odmiany drewna będą efektowne, ale mają swoje wymogi. Lubią obecność szlachetnych materiałów oraz wysoki połysk.

parkiet
Opracowanie: Niels Heidenreich
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Rewelacyjnie prezentują się na obszernych powierzchniach, zestawione z metalem, ze szkłem lub kamieniem. W podobnym wnętrzu najlepszą dekoracją są gładkie płaszczyzny samych materiałów. Proponuję w oszczędny sposób dobrać meble o geometrycznych, nieskomplikowanych formach, harmonizujące barwą i usłojeniem z posadzką, chociaż niekoniecznie z tego samego gatunku drewna. Uważajmy, żeby nie przesadzić z dekoracjami.

Inne artykuły

Jak zaplanować wystrój łazienki, by była ona jak najbardziej stylowa oraz funkcjonalna? O jakich kwestiach należy pamiętać?

łazienka
Opracowanie: osseous
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W łazience rzeczywiście najbardziej ważne są bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, więc zwracajmy szczególną uwagę na rozmieszczenie różnych elementów. Najbardziej odpowiednie zaaranżowanie tego rodzaju wnętrza z pewnością wpłynie na komfort jego użytkowania.


Jeżeli chodzi o kolory, ciemna podłoga drewniana będzie tolerancyjna. Ryzykowny kontrast stanowić będzie tylko zestawienie ścian w czystej bieli z bardzo ciemnym odcieniem drewna. Bezpieczniej będzie zdecydować się na ciepłe odcienie. Warto też pokusić się o głęboki kolor na jednej lub dwu ścianach.

Natomiast jasne podłogi powiększają optycznie wnętrza. Dają odczucie naturalności. Nie narzucają się. Nie wybredne co do stylu, zgodzą się niemal z każdym, przydając mu jednocześnie niepowtarzalną interpretację. Wnętrze nowoczesne? Umieśćmy proste, lekkie meble, dołączmy srebrzysty metal oraz kilka oryginalnych dodatków. Można urządzić wnętrze również rustykalnie, z pomocą wikliny i patynowanego drewna bądź w stylu szwedzkim - dorzucając kolorowe akcenty. Wystrzegać się musimy jedynie przeciążenia. Sprzęty do jasnej podłogi mogą być białe lub ciemne. Jasne potrzebują zwykle dodatku żywej barwy na zasłonach, narzutach bądź poduszkach, zaś ciemne sprzęty na jasnej podłodze powinny być lekkie, .

Takie posadzki możemy zestawiać tak z jasnymi, jak i z ciemnymi ścianami. Pierwsze połączenie jest doskonałe do wnętrz słabiej doświetlonych, ponieważ powiększy wnętrze. Z kolei zestawienie jasne-ciemne będzie wyrazistsze, i przydaje pomieszczeniu zdecydowany charakter. Do jasnych podłóg najlepiej pasują też tkaniny z naturalnych włókien.

Ponieważ posadzki w większości wypadków służą nam wiele lat, zainwestujmy w solidne surowce. Dobrym wyborem może być na przykład najlepsza deska dębowa. Jeżeli idzie o podłogi drewniane producent na pewno udzieli nam na nie wieloletniej gwarancji.
2020/01/05, 07:51
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.