W oczekiwaniu na przyjście dziecka

Oczekiwanie na dziecko to wspaniały i niezwykły czas. Jeszcze kilka miesięcy temu największym problemem było to, dokąd wybierzecie się na wakacje albo jaki wybrać kolor ścian do kuchni, a dziś…Macie świadomość, że narodziny dziecka to multum nowych obowiązków, nowości, to wywrót dotychczasowego życia o 180 stopni, to zupełnie inne ważności, to troska o najmniejszego członka rodziny.


pokój dziecka
Opracowanie: Franc Gardiner
Podpatrzone na: Franc Gardiner
Nawet, jeśli staraliście się długo o potomka i pragniecie bardzo, żeby już było z wami, będziecie się stresować. Co by tu dużo nie mówić, przyjście dziecka na świat to jedna z najbardziej stresogennych chwil w życiu. Obok rozwodu, ślubu, śmierci bliskiej osoby czy zmiany miejsca zamieszkania to jedno z najbardziej przełomowych zdarzeń.

Dla osób, które, mówiąc kolokwialnie „wpadli” sytuacja wydaje się jeszcze bardziej niespokojna, gdyż nie planowali tego, a zdają sobie sprawę, iż jest to moment, który zaważy na ich całym bycie. Istotny jest także wiek przyszłych rodziców, jeśli potomek zdarzył się bardzo wcześnie, powiedzmy przed studiami, kłopotów jest więcej, gdyż zależnie od pomysłów na życie (praca, wyjazd za granicę) człowiek może być psychicznie niegotowy do tej roli.

Jeżeli do tej pory nie udało Ci się odnaleźć niczego fajnego, to sprawdź pod linkiem (http://www.north.pl/rezystory-bezpiecznikowe,g672374.html), tam na pewno znajdziesz to, co okaże się dla Ciebie w tym momencie użyteczne.

W późniejszym wieku jest już trochę lepiej, choć wszystko oczywiście zależy od dojrzałości danego człowieka.

Żeby dobrze się przygotować do narodzin nowego członka rodziny powinniśmy pomyśleć o niezbędnych rzeczach. Musimy znaleźć miejsce w domu, kupić łóżeczko, ubranka, wózek, baldachim (przekonaj się jak modnie urządzić pokój dziecka: modne baldachimy), ceratki i podkłady, beciki czy falbanki do łóżeczek dla dzieci i inne, niezbędne rzeczy.

Równie ważne jest mentalna gotowość. Potrzebujemy mieć świadomość, że od teraz będziemy za kogoś odpowiedzialni, że opieka nad dziećmi to coś zupełnie innego niż wszystko dotychczas. Nawet, jeśli będąc młodym sprawowaliśmy opiekę nad swoim młodszym rodzeństwem to nie można porównać tego do opieki na własnym dzieckiem. Wiadomo, że takie doświadczenie na pewno pomoże, jednak będzie to inna jakość opieki, bardziej niezależnej i dojrzałej, będzie to opieka troskliwa, ale i wychowawcza. W niektóre akcesoria warto zaopatrzyć się online, np. w ceraty dla dzieci.

To wydarzenie zostanie nam głęboko w pamięci, a my za kilka lat spojrzymy wstecz i zrozumiemy sobie po raz kolejny, jak było i ciągle jest to dla nas istotne. Popatrzymy na inne wydarzenia życiowe i pojmiemy, co w życiu tak naprawdę jest najistotniejsze.
2022/04/14, 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.