Nowoczesne metody na grzanie mieszkania

Nowoczesny człowiek jest stworzeniem niezmiernie wygodnym. Kupujemy nowe, wygodne urządzenia. Malutkie, dogodne a dobrze gdyby jeszcze narzędzie funkcjonowało samo (z niewielkim udziałem użytkownika). Troszkę na maksymie wziętej z dziedziny informatyki, jaką można by streścić w sformułowaniu: „włącz i zapomnij”.
łazienka
Opracowanie: axeldeviaje
Dotyczy to wszystkich dziedzin życia. W wielu krajach przeważają wyroby żywnościowe zamrażane, starczy włożyć wyrób na kilka minut do piekarnika, a w tym czasie zająć się na przykład pisaniem wiadomości sms do psiapsióły, kompana albo przytulić bliską nam osobę. Ale kuchenka mikrofalowa to jedynie pierwszy z brzegu przykład. Bardzo lubimy żeby było nam ciepło, stąd staramy się porządnie grzać nasze mieszkanka (chyba że właśnie mieszkamy w tropikach). Gros z nas jednak nie mieszka, dlatego korzystamy z opalania. Szkopułu większego nie ma w sezonie zimowym bo dom jest w jakikolwiek sposób ogrzewany. Kłopot pojawia się dopiero w tzw. okresie przejściowym, kiedy już nie nagrzewamy mieszkania, jednak bywa jeszcze zimno. W takiej sytuacji mamy parę możliwości: użyć pulowerka albo... grzałki (firmy Centro-Therm), chociażby w tak znanym słoneczku. Jest to jednakże wyjście przestarzałe. Nowoczesne ogrzewacze powietrza są w pełni bezpieczne, bowiem wykorzystują na przykład grzałki patronowe. Zostały one w taki sposób stworzone, że przy niedużych rozmiarach zapewniają one zdecydowanie więcej gorąca aniżeli klasyczne grzałki.


Inne artykuły

Szerokie zastosowanie produktów z żeliwa w rozmaitych dziedzinach przemysłu a także w naszym mieszkaniu bądź ogrodzie

mieszkanie
Opracowanie: Jakob Montrasio
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W przemyśle stosowane jest wiele typów materiałów. Niektóre z nich charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością na różnego rodzaju uszkodzenia. Jednym z nich jest niezwykle popularne żeliwo. Odlewnie żeliwa produkują wiele przedmiotów codziennego użytku jak również części przemysłowych zrobionych z żeliwa. Materiał ten cechuje się doskonałą wytrzymałością na różnego rodzaju naprężenia, dlatego własnie z powodzeniem jest stosowany w niemal każdej dziedzinie przemysłu.

pokój kąpielowy
Opracowanie: Provex
Podpatrzone na: Coram Poland
Pozwala to na znaczne oszczędności prądu, a co za tym idzie również i pieniędzy. Istotnym plusem sprzętów wyekwipowanych w grzałki patronowe (centro-therm.pl grzałki patronowe) będzie bezpieczeństwo ich użytkowania, toteż bardzo często stosuje się je grzejnikach łazienkowych instalowanych na ścianie. Ich wydajność jest tak znaczna, iż zdołamy bez znacznego obniżenia temperatury suszyć mokre ręczniki, zaś po wyjściu spod prysznica w dalszym ciągu będziemy odczuwać komfortowe ciepło.
Oczywiście nie jest to wyłączne wykorzystanie grzałek patronowych, z równym sukcesem wykorzystywane są one również w przemyśle spożywczym, przemyśle chemicznym oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest podgrzanie jakiejkolwiek substancji oraz konieczne są niewielkie rozmiary elementu który produkuje ciepło. Wykorzystuje się je również do zabezpieczania instalacji centralnego ogrzewania w pomieszczeniach o dużej wilgotności.
2019/02/24, 02:19
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.