Rola kotar zaciemniających ani trochę nie uległa zmianie na przestrzeni ich długiej historii

Kotary były stosowane do upiększania okien od zarania dziejów. Właściwie to od czasu, gdy zaczęto tworzyć tkaniny. I czy to zwykła odrobina materiału, czy koronkowa firana – ich cel był zawsze taki sam, zmniejszyć widzialność z zewnętrznej strony, upiększyć wnętrze i nie przepuścić części lub całości promieni słonecznych.

zasłony do hotelu
Opracowanie: Ben30
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Kotary oraz firanki to naprawdę wiekowy wynalazek. Dowodem na to jest ich obecność w historycznych wnętrzach. Pałace, dworki, ale też zwykłe wiejskie chałupki mają w oknach mniej lub bardziej piękną tkaninę. W dostojniejszych budowlach, kotary zwykle były wytwarzane z mięsistych i ciężkich tkanin, a pełniły przede wszystkim rolę ochrony wnętrza. Nieużywane w danym sezonie pokoje zaciemniano, aby promienie Słońca nie wpływały niekorzystnie na pozostające w środku pięknych mebli, obrazów i pozostałych ozdób.

Jeśli zaintrygowały Cię elementy owego wpisu, to do zobaczenia (https://emwomeble.pl/) jest też następna witryna, gdzie znajdziesz sporo detali na ten temat.

Najczęściej korzystano z nich w pokojach sypialnych, w szczególności u przedstawicieli arystokracji, którzy nie byli zmuszeni wstawać o wczesnym poranku, tak więc bronili się przed porannymi promieniami słonecznymi, by móc dłużej pospać.

Rola zasłon w zasadzie nic się nie zmieniła. Jedynie moda na nie, wraca i odchodzi. Obecnie doświadczamy ich odrodzenia, w postaci zasłon zaciemniających, zwanych blackout. Do naszych domów przywędrowały z luksusowych hoteli, gdzie dodawały pokojom szykowności i elegancji. Rolety lub inne metody przesłaniania okna są obecnie przeżytkiem i są zbyt mało wyszukane żeby wpływać na wnętrze. Wprowadź w wyszukiwarkę: blackout zasłony i obejrzyj oferty lub same ich zdjęcia, a przekonasz się, iż ta świeża moda nie powstała z powietrza.

Inne artykuły

Zobaczmy jak interesującą propozycją są rolety dzień noc

Prześwit kontrolowany – rolety Dzień i noc
Opracowanie: Franc Gardiner
Podpatrzone na: Franc Gardiner
Rolety dzień noc dla tych, którzy nie uwielbiają firan

Czasem dzieje się tak, że ktoś nie chce wieszać we własnych oknach firan, gdyż po prostu za nimi nie przepada oraz dochodzi do wniosku, że jest to niepotrzebny koszt. Takie jednostki muszą sprawdzić jak fantastyczną propozycją są rolety dzień noc.


Blackout zasłony zaciemniające - , pokrywane są specjalistyczną powłoką nieprzepuszczającą światła, a z tego powodu nie są już mięsiste ani ciężkie. Są za to w cudownych, intensywnych barwach lub - oświetlenie łazienkowe nad lustro z wyszukanymi zdobieniami. Mają różnorodne typy zaczepienia, więc bez problemu można znaleźć ten ich typ, który będzie współgrał z Twoimi karniszami. Blackout zasłony zaciemniające bardzo dobrze sprawdzają się w oknach pokojów sypialnych a także w salonie, lub w pomieszczeniu telewizyjnym, jeśli ulokowane są od południowej, słonecznej strony - sprawdź moją stronę. Wystarczy je pozaciągać, żeby wykreować idealne uwarunkowania do spania czy oglądania telewizji w ciągu dnia.

zasłony do hotelu
Opracowanie: e-lotari.pl
Podpatrzone na: E-lotari.pl
Bogata kolorystyka zasłon pozwala nam dokonać wyboru pasujących zasłon do każdego pokoju, żeby nadać wystrojowi wyrazistości i stonowanej wykwintności.
2020/07/02, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.