Fajne sposoby na zaplanowanie sypialni

Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – mawiają Chińczycy. Tak właśnie jest ze spaniem. W zależności jak dobrze wypoczęliśmy, zależy cały dzień.

Sypialnia to przestrzeń specyficzna nie tylko z tego względu , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Warta uwagi jest chociażby strona świata na którą wychodzą okna. Nie zapominajmy więc by do spania wybierać miejsce ciche, mało nasłonecznione oraz położone jak najdalej od hałaśliwego wejścia.
w sypialni
Opracowanie: homestilo
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Idealne strony to północna i zachodnia, o ile oczywiście nie mieści się tuż obok ruchliwa ulica. Okna od wschodu to pewność szybkiej pobudki. Nie jest to najlepsze rozwiązanie szczególnie dla osób energicznych i żyjących w wiecznym pośpiechu. Polecamy zestaw mebli dziecięcych. Z kolei od południa – sypialnia nagrzewa się cały dzień, dlatego wieczorem jest w niej duszno. Trudno więc zasnąć w niej i wypocząć.

Łóżka nie stawiamy byle gdzie. Śpiąc, musimy czuć się komfortowo, z racji czego montowanie półek nad naszymi głowami nie jest wskazane. Wybierzmy szafki tzw. nocne, które sprawią, że przestrzeń obok łóżka stanie się o wiele bardziej przytulna i „otuli nas swymi ramionami”.

duża sypialnia
Opracowanie: Dave Dugdale
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Który model łóżka powinien spełnić nasze oczekiwania? Taki, który będzie harmonizował z resztą pokoju np łóżko tanie łóżka do sypialni piętrowe z biurkiem. Wszystko zależy od naszych upodobań. Jeżeli podobają się nam styl „wiejski” możemy wybrać łóżka drewniane lub metalowe. Musimy wiedzieć, że to tkaniny stawiają kropkę nad „i”, więc w połączeniu z pościelą w kwiaty czy kratę, łóżko będzie prezentowało się znakomicie.

Inne artykuły

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz

podwójne łóżko
Opracowanie: Iqbal Osman
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aby mieć zdrowie i powodzenie, trzeba robić właściwe rzeczy w odpowiednim miejscu i stosownym czasie – to stare powiedzenie, którym posługują się Chińczycy. Tak właśnie ma się sytuacja ze spaniem. W zależności jak dobrze wypoczęliśmy, zależy reszta dnia.

Sypialnia to przestrzeń specyficzna nie tylko dlatego , że spędzamy w niej jedną trzecią życia. Istotna jest nawet strona świata na którą wychodzą okna. Pamiętajmy więc by do spania wybierać miejsce ciche, mało nasłonecznione oraz znajdujące się z dala od drzwi wejściowych.


Wyjątkowy nastrój w sypialni uzyskamy za pomocą paru niedużych lampek stojących lub kinkietów. Otoczmy się ważnymi dla nas przedmiotami, np. zdjęciami, a sypialnia będzie przytulna i osobista.

Jeżeli źle czujemy się w towarzystwie koronkowych firan i wyszywanych poszewek spodoba nam się minimalizm. Charakteryzuje się on stonowanymi barwami, oszczędnymi w formie meblami i małą ilością dodatków. Planując pokój, najlepiej ograniczyć wyposażenie do minimum np stoliki nocne. Meble powinny mieć prostą formę i modernistyczny kształt, więc komody z rysunkiem słojów nie zdadzą egzaminu.

Warto także zatroszczyć się w sypialni o nastrojowe światło. Pomieszczenie będzie bardziej przytulne, a w takim zakątku dużo łatwiej uda nam się zrelaksować i odpocząć po trudach dnia codziennego.
2021/09/03, 13:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.