Wełniane pielesze - jak dbać

Luksusowej jakości pościel wełniana tworzona jest z wełny owiec australijskich zwanych merynosbądź z runa wielbłądów. Wybór pościeli jest spory. Najpopularniejsze jednak to merynos, kaszmir i kamel. Nazwy pochodzą od rodzaju wełny, z jakiej została pościel zrobiona - merynos to wełna owcza, kaszmir to kozia i kamel jak sama nazwa mówi to wełna wielbłądzia. W przeciwieństwie do pościeli z pierza, pościel wełniana przepuszcza powietrze, dzięki czemu organizm może bez trudności oddychać przez skórę.


Opracowanie: REMES
Sama wełna posiada duże właściwości higroskopijne to oznacza, że posiada sporą zdolność pochłaniania i zatrzymywania wilgoci. Dlatego też pościel ta zimą ogrzewa a latem nienie pozwala, aby organizm się przegrzał i spocił. Co więcej wełna pokryta jest naturalną lanoliną, innymi słowy naturalnym tłuszczem z gruczołów łojowych owiec, która jest pomocna w usuwaniu grzybów, pleśni, roztoczy, mikroorganizmów czy też wirusów. Sprawia ona też, że brud nie wchodzi w głąb włosa.

Pamiętaj, że wnikliwe opracowanie (https://sensive.pl/sizing/80x200/) to nierzadko najcenniejsze źródło informacji? Tak jest i w niniejszym wypadku - kiedy wejdziesz na ten odnośnik, odkryjesz inne użyteczne wiadomości.

Zatem jest ona doskonałą pościelą dla osób uczulonych. Można powiedzieć, że jest to pościel hypoalergiczna. Takie poduszeczki czy też kołdry antyalergiczne są bardzo lubiane przez kupujących. Kolejną zaletą pościeli wełnianej jest to, że nie dopuszcza ona do powstania odparzeńczy też odleżyn. Ma ona rzekomo też właściwości lecznicze takie jak zredukowanie nerwobólów, bólów pourazowych czy też bólów stawów kończyn. Produkty z wełny to nie tylko pościele do pokoju sypialnianego.


To mogą być także pledy, kamizelki, kapcie, poduszki ogrodowe, śpiworki dla dzidziusia. Zasadniczym minusem pościeli wełnianej jest jej wartość. Komplecik takiej pościeli kosztuje kilka tysięcy złotych i nie każdy może ją kupić. Kolejną wadą jest to, że nie wolno jej prać w pralce. Należy ją prać ręcznie używając środków w których skład wchodzi lanolina. Pierzemy dwa lub trzy razy w roku. Suszymy ją w stanie rozłożonym w przewiewnym , ale nienasłonecznionym pomieszczeniu. Również trzeba pamiętać o pielęgnacji. Czynić ją należy, co miesiąc. Do rozpylacza do okien dodajemy około 100 ml lanoliny i 900 ml wody. Tak sporządzonym roztworem moczymy pościel i po około 5 minutach ściągamy ścierką zaistniałą pianę.
Autor: Producent dzianin futerkowych Iltex
2019/09/01, 14:18
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.