Sprzątamy!

Porządek w domu to zmora większości gosposi. Prostszą sprawą jest opcja, kiedy mieszkamy w pojedynkę (jak ja), mamwy większy problem, w przypadku z nami mieszka jeszcze gromadka dzieci i jakiś przystojny mężczyzna. Ale i taką sytuację można opanować. Dziś podpowiadamy trochę rad o problemie: jak dbać o porządek w domu.


mycie okien
Opracowanie: jessica mullen
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Strasznie nie lubię nieładu w mieszkaniu.

Jeżeli zainteresowały Cię opisy w naszym tekście, to kliknij w poniższy link oraz czytaj więcej dodatkowych wiadomości.

No i niestety – muszę przyznać – niesamowita ze mnie bałaganiara. Szczególnie jeśli jestem w tzw. trybie pracy, a pracuje przez Internet, nie skupiam się na tym jak wygląda moje lokum. Następnie, gdy oddam klientowi kolejne projekt, napiszę fakturę i popatrzę na podłogę i szafki… boli mnie głowa! Stół to skład brudnych kubków, na parapecie mieszają się przeróżne papiery, a w łazience jest dużo ciuchów do prania. Zakasuję ręce i biorę się do roboty, obmyślając co by było jakbym posiadała rodzinę.

Niegdyś szukając motywacji i sposobów na utrzymanie porządku w domu odnalazłam interesujący tekst z punktami, których powinniśmy się trzymać. Podrzucam wam link do całości: jak dbać o porządek w domu, a sama powiem kilka słów o tych zasadach, które zastosowałam. Najpierw – usunęłam drobiazgi i zbędnych ozdobników w mieszkaniu.


Posiadam trzy doniczki z kwiatkami i ramki z fotkami bliskich – wystarczy. Kolejna zasada: codziennie staram się uporządkować np. jedną szafkę z ubraniami. Po trzecie – mam dużo pojemników i koszyczków na rzeczy – jeden na gumki do włosów, inny na biżuterię, jeden na wszystkie biurowe drobiazgi.

Zaintrygowały Cię myśli stworzone w tym wpisie? Czujesz jednak braki? Więc zapraszamy do następnej strony - naciśnij tu cięcie betonu i przeloguj się tam.

Jak coś mi wpada w rękę, po prostu wrzucam do jednego z nich. Ostatnia dla mnie najważniejsze koncepcja – wyznaczyłam sobie dni na konkretne działania, np. sobota – odkurzanie i mycie podłogi, poniedziałek – kurze. Możecie nie wierzyć, ale to działa!
2020/08/04, 08:20
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.