W jaki sposób wykonać niebanalne meble ze skrzynek?

Zakupiliśmy wymarzone mieszkanie, wykończyliśmy wnętrza, ale brakło nam pieniędzy na kupno mebli? A co, jeśli nie chcemy mieć oklepanych mebli, które są na wielką skalę sprzedawane na rynku? Meble ze skrzynek byłyby ciekawą alternatywą.
Skoro tak, to wystarczy nam nasza kreatywność i odrobina kreatywności.

tworzenie mebli ze krzynek
Opracowanie: Judi Cox
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Aby meble zrobione ze skrzynek stało się rzeczywistością, wystarczy kilka prostych metod. Skrzynki – zwykłe, drewniane sprawdzają się doskonale w różnych wystrojach. Niżej przedstawiamy instruktaż „zrób to sam”. Zanim rozpoczniesz działać nad stworzeniem swojej wyśnionej szafki przygotuj:

1. Drewniane skrzynki – oczyszczone z wszelkiego rodzaju zabrudzeń.
2. Papier ścierny – do wyczyszczenia i wyszlifowania boków skrzynek, aby później nie wbijały się nam w ręce drzazgi.

Czy poszukujesz kolejnych i ciekawych postów na podany tu temat? Śpieszymy z pomocą - kliknij, zobacz, sprawdź (https://www.spolkaeneko.pl/) tu nowe wątki.


3. Rękawiczki gumowe – zabezpieczamy ręce przed zranieniem/drzazgami.
4. Przeźroczysty lakier/impregnat do drewna, pędzle – po oczyszczeniu skrzynek i wygładzeniu papierem ściernym zabezpieczamy je lakierem. Dzięki temu łatwiej zetrzemy z nich kurz i zachowamy w czystości.
5. Kolorowe farbki olejne (opcjonalnie) – do wykończenia skrzynek, pomalowania ich w nasze ulubione odcienie.

kolorowe skrzynki
Opracowanie: Michael Coghlan
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jeśli znajdziemy już konieczne przedmioty/materiały, warto rozpocząć działanie. Najpierw postarajmy się zabezpieczyć naszych dłoni i stroju – najlepiej wybrać strój roboczy, albo stare ubranie, którego w przypadku zniszczenia nie będzie nam szkoda wyrzucić. Łapiemy skrzynkę, czyścimy z różnych zabrudzeń, nierówności szlifujemy papierem ściernym.

Będzie nam miło, jeśli przeznaczył kilka Twoich chwil i przejrzał kolejny tekst na zbliżony temat. Pod poniższym linkiem czeka na Ciebie interesujący artykuł (https://miliongadzetow.pl/kategoria-produktu/kubki-i-filizanki-reklamowe/zestawy-porcelanowe/).

Jak już skończymy malujemy ją transparentnym lakierem i zostawiamy do wyschnięcia. Kiedy chcemy meble w naturalnym kolorze drewna, nasze zadanie kończy się już w tej chwili.

Chcemy kolorowego wnętrza? Po wyschnięciu malujemy w nasze wybrane kolory pewne drewienka. Kiedy pomalujemy już odpowiednią ilość zostaje nam stworzenie z nich mebli – stolika na kawę, regału na książki, a może po prostu półeczki na upominki.
2019/11/07, 07:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.