Przegląd ofert nowoczesnych drukarni

Razem z rozwojem poligrafii wachlarz usług wykonywanych przez drukarnie wzbogacił się. Szybko rozwijająca się technologia umożliwia drukowanie w coraz większych rozmiarach i na różnorodnych materiałach.
Fototapeta czarno biała, przykładowa grafika na fototapetę
Opracowanie: http://sxc.hu
Podpatrzone na: http://sxc.hu
Nowoczesne drukarnie oferują rozległy zakres usług od ulotek, plakatów reklamowych, broszurek, katalogów, kalendarzy poprzez unikatowe fototapety na zamówienie, skomplikowane motywy i druki wielkoformatowe. Przyglądając się ofercie dzisiejszych drukarń trudno nie ulec wrażeniu, że są to organizacje podobne do wytwórni zabawek Świętego Mikołaja – realizują wszelkie pomysły klientów. Usługi oferowane przez drukarnie to nie tylko produkty reklamowe, ale także reprinty dzieł sztuki malarskiej. Kiedyś obrazy były oznaką bogactwa, obecnie każdy może zamówić dowolny obraz na ścianie – od małego portretu po fototapetę.

Fototapety

Fototapety na zamówienie są coraz popularniejsze w domach. Do najnowszych fototapet nie trzeba dokupować kleju. Można je łatwo nakleić na ścianę i gdy się znudzi, zamienić na nową. Można to zrobić poprzez zwilżenie gąbką. Tusze stosowane w drukarniach są ekologiczne, odporne na wodę, zmywanie oraz promienie UV. Materiał stosowany do drukowania jest gruby oraz jest odporny na rozdarcie lub rozciągnięcie. Fototapety mogą wyglądać jak zdjęcia, a aktualnie rynek podbijają fototapety trójwymiarowe 3D. Sprawiają wrażenie powiększania przestrzeni pokoju oraz ożywiają wnętrze. Fototapety 3D sprawdzą się również w lokalach usługowych typu: restauracje, puby, zakłady fryzjerskie, salony kosmetyczne, recepcje hoteli itp.

Fotoobrazy

Oprócz fototapet, drukarnie mają w ofercie obrazy na płótnie. Obraz na płótnie wygląda niezwykle elegancko, a klient może zamówić wzór z bogatej galerii albo zaproponować przez siebie przygotowane zdjęcie. Gustowny obraz na płótnie może być wyszukanym prezentem, zwłaszcza gdy stare zdjęcia przesłane drukarni, staną się niezwykłym obrazem na ścianie. Oferta nie ogranicza się tylko do fototapet i obrazów. Zamówione przez klienta zdjęcie można wydrukować i nakleić na szkło, porcelanę oraz ubrania. Ulubiony motyw może się znaleźć również na pościeli i podkładkach pod mysz komputerową. Najnowocześniejszą technologią drukowania jest drukowanie przestrzennie.


Inne artykuły

Jaki wzór fototapety okaże się dopasowany do twojego mieszkania?

http://demural.co.uk/
Opracowanie: http://demural.co.uk/
Podpatrzone na: http://demural.co.uk/
Fototapeta jest modnym dodatkiem do mieszkań. Nadaje ona przepierzeniom zupełnie innego charakteru, przełamując ich prostotę i nudę. Fototapety bywają ozdobione estetycznymi wzorami i panoramami, które przyciągają spojrzenia i powodują, że projektowane pomieszczenia stają się eleganckie.

Drukarki przestrzenne najczęściej drukują w jednym kolorze, ale ich wielką zaletą jest brak odpadów podczas procesu produkcji. Ta forma wydruku z powodu bardzo wysokich cen urządzeń i materiałów wciąż jest rzadko stosowana w polskich drukarniach. Jednak wejście w powszechne użycie tego typu urządzeń jest kwestią niedalekiej przyszłości. W drukarniach coraz częściej wykorzystywana jest technologia UV (utrwalanie tuszu za pomocą promieni UV) umożliwiająca druk tkanin Tritex - (nadruk na materiale) na różnorodnych materiałach: sztywnych, elastycznych, gładkich, z fakturą, a nawet na chropowatej powierzchni. Złóż zamówienie na wyjątkową dekorację ścienną według indywidualnych kryteriów.
2020/02/12, 08:00
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.