Światła ledowe

Żarówki led jest bardziej oszczędne niż oświetlenie, które mieliśmy jeszcze niedawno w naszych mieszkaniach. Zresztą oświetlenie ledowe nie jest używane tylko w naszych gospodarstwach domowych. Coraz więcej miast decyduje się na wymianę miejskiego oświetlenia na wspomniane oświetlenie led. Jak można się domyślić jest to bardzo kosztowna inwestycja, ale na sto procent po latach się zwróci. Dlaczego?
żarówki
Opracowanie: Takver
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Bo tego rodzaju oświetlenie będzie zużywało mniejszą ilość energii. Dodatkowo kierowcy dostrzegają zdecydowaną różnicę, kiedy pojawiają się na drogach i jadą w miastach oświetlonych ledowymi lampami. Chodzi o to, że światła (zobacz producent gniazd elektrycznych) led nie oślepiają osób za kierownicą. Możemy powiedzieć, że są im bardziej przyjazne. Ale wracając do oświetlenia led w domach często wybierane są do naszych mieszkań żarówki led mr11. Są one kupowane, bo mają specyficzne gwinty. Dość często są stosowane w łazienkach, ale bywa, że i w kuchni posiadamy taki kinkiet do tego rodzaju żarówek.

Żarówki ledowe

Chyba już w każdym z mieszkań są żarówki led. Niemal wszyscy zrozumieli, że to oszczędzanie. Nie dość, że takie żarówki dłużej świecą, to jeszcze na dodatek dzięki nim mniej będziemy płacić za prąd. Dlatego rzeczywiście warto pomyśleć o wymianie starszych żarówek na te ledowe, jeżeli zdarzyło się tak, że do teraz nadal nie było okazji , żeby to zrobić.

Podoba Ci się ten post? Więc odsyłam tutaj (http://sklep.kunszt.pl/) - tam odnajdziesz interesujące informacje, które są omówieniem opisywanego zagadnienia.

Powinniśmy jednak nie zapominać, że żarówka ledowa kosztuje trochę więcej niż żarówki, które
żarówki
Opracowanie: Mike Mozart
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
kupowaliśmy kiedyś. Ale w ogólnym rozrachunku, kiedy patrząc na cenę zwrócimy uwagę na to, że mniej potem będziemy płacić za rachunki za energię, to wyjdzie na to, że ta cena jest niska. W każdym sklepie z oświetleniem otrzymamy żarówki led, w supermarketach też można znaleźć takie żarówki.

Nie musimy się również przejmować, że nie będą one dopasowane do naszych lamp. Firmy produkujące żarówki ledowe produkują je z gwintami, które pasują do tych lamp, które mamy w naszych domach. Nie trzeba zmieniać lamp wraz żarówkami. Sporo osób zamartwiało się, że coś nie będzie pasować, ale całe szczęście wszystko zostało dobrze zorganizowane. Dzięki temu wymieniając żarówki jesteśmy zdecydowanie na plus bez żadnego, „ale”. Bo oświetlenie ledowe, to nie jedynie dobro dla naszych portfeli, ale też dla środowiska.


Inne artykuły

Żarówka led e27 daje nam wiele światła

oświetlenie LED
Opracowanie: Peter Corbett
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Próba zmniejszenia poboru energii jest niesamowicie istotna. Kiedy nie pragniemy nazbyt wiele wydawać na opłaty za prąd, powinniśmy się namyślić co robić, by oszczędzać jak najwięcej energii, ale nie rezygnować z włączania światła albo różnych urządzeń.
2019/12/28, 07:27
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.