Typy farb, które trzeba znać. Czy farba może pomóc nam odmienić klimat w domu jak i wpływać na aranżację wnętrza?

Dom możemy zmienić na różne sposoby. Tak naprawdę przeróżnych pomysłów, sposobów aranżacji, innowacyjnych rozwiązań jest z roku na rok wciąż więcej. Jednak nie każdy wie jak dużo można zdziałać stosując jedynie farby. Ile oryginalnych pomysłów można przy jej użyciu zrealizować i jak dużo istnieje różnych jej rodzajów służących do najróżniejszych celów. Jakie farby powinniśmy wypróbować we własnym domu?


beżowa ściana
Czasami mamy już dość tych idealnie gładkich ścian w jednolitym kolorze. Chcąc poszaleć z fakturą nie za każdym razem pozostaje tylko tynk strukturalny. Szczególnie przy okazji stawiania domu warto poszaleć oraz zostawić jedną ścianę w stanie surowym. Farba (zobacz: farba imitująca beton) na beton, którą nanosi się od razu na tego typu powierzchnię sprawi, że uzyskamy jedyny w swoim rodzaju efekt - jeger.pl/. Świetny kontrast uzyskamy jak reszta ścian zostanie zagipsowana oraz pomalowana zostanie na śnieżną biel. W takim wypadku rezultat okaże się niesamowity. Jak mowa o malowaniu ścian to trzeba wspomnieć o popularnej ostatnimi czasy farbie tablicowej. Z pewnością wielu osobom wydaje się ona dobra tak naprawdę jedynie do pokoju dziecięcego. To jednak nie jest prawdą. Pomyślmy jak oryginalny efekt stworzymy gdy zastosujemy ją w kuchni. Będzie to budziło skojarzenia z knajpką. Możemy na tej ścianie wypisać kredą tablicową receptury na różne potrawy, lub malowanie jedwabiu listę zakupów. Da nam to wyjątkowy efekt, który odmieni naszą kuchnię całkowicie. Stworzymy coś jedynego w swoim rodzaju jak również wniesiemy troszkę życia w tą nudną przestrzeń. Niektórzy dość często wymieniają meble w mieszkaniu. Nie jest to często tania zmiana, ponieważ sprzęty takie jednak trochę kosztują.


farby na beton
Opracowanie: COD Newsroom
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dobrze jest spojrzeć jednak na swoje meble łaskawym okiem oraz zastanowić się w jaki sposób możemy je zmienić na lepsze. Dobrze jest sprawdzić jakie są możliwości w tym zakresie. Zapewne niektórzy będą zaskoczeni, że jest specjalna farba, jaka służy do postarzania nowych mebli. Nie musimy mieć wielkich zdolności plastycznych ani specjalnej wiedzy w temacie odnawiania mebli. Pomoże nam taka specjalna farba, a efekt nas z pewnością zaskoczy. W ten sposób uzyskamy jakby całkiem nowe sprzęty do domu w stylu vintage, które zmienią przestrzeń. Z korzyścią rzecz jasna dla wystroju domu. Warto zatem nim zaplanujemy generalny remont zobaczyć jakie możliwości mamy, a możemy być pozytywnie zaskoczeni.
2020/10/12, 10:24
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.