Oświetlenie LED, do ogrodu i do łazienki to wkład na następne lata.

Mało osób zdaje sobie sprawę, jakie znaczenie na organizm człowieka ma energia słoneczna. Nasz rytm biologiczny jest w sporym stopniu od niego uzależniony. Jeśli słońca brakuje to organizm produkuje za mało witaminy D, obniża się koncentracja, pojawia się senność a przy długotrwałych okresach, może pojawić się smutek. Zimą i porą jesienną gdy mamy brak słońca, szczególnie istotny jest właściwy dobór oświetlenia.

żarówki led
Opracowanie: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Nic tak dobrze nie wpływa na nasze samopoczucie, w długie zimowe popołudnia jak przyjazne delikatne źródło światła, które musi nam przez pewien okres zastąpić promienie słoneczne.

Wpadł Ci w oko prezentowany artykuł? Jeśli tak, to zobacz również rzetelne informacje, które posiadają pokrewne informacje na podnoszony temat - jeśli chcesz, to sprawdzić kliknij tutaj!

Dom składa się z paru różnorodnych pomieszczeń. Każde z nich wymaga określonego rodzaju źródła światła.

Przy wyborze dobrego oświetlenia, trzeba pamiętać , że przede wszystkim jego odcień może nas uspokoić lub też możemy czuć się poddenerwowani. W sytuacji tradycyjnego oświetlenia, wybór barwy jest trudny a nawet wręcz niewykonalny. Biorąc pod uwagę żarówki LED nie ma z tym kłopotu.

Lampy LED dawniej służyły głównie jako lampy sygnałowe np. w migaczach lub exe solar 330 przestrzegające w różnorakiego rodzaju urządzeniach elektrycznych. Od czasu gdy wymyślono żarówki LED z białym światłem zaczęto je wykorzystywać do oświetlenia mieszkań.

żarówki LED
Opracowanie: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dzisiaj lampy z białymi żarówkami LED sprzedawane zgodnie z ilością strumieni świetlnych i temperatury barwowej: biała komfort – oświetlenie zbliżone do wysyłanego przez tradycyjne żarówki, uniwersalna biała – podająca jaskrawe światło najczęściej używana w centrach handlowych. Trzeci rodzaj, to żarówka LED o kolorze jasnego białego światła tzw. błękitna zimna, współgrająca z współczesnym wystrojem, z przewagą metalu, szkła i cegły.

Żarówki LED to głównie oszczędny i jednocześnie luksusowy zamiennik dawnego systemu oświetlenia. Ich niewątpliwą zaletą, jest niski pobór mocy oraz minimalne wydzielanie ciepła, a także duża odporność na wibracje. Żarówka LED dobrze sprawdza się do oświetlenia punktowego i dekoracyjnego, w punktach relaksu, zabawy z dziećmi, sporządzania posiłków oraz w miejscach przeznaczonych do pracy.
2021/09/03, 13:39
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.