Nowoczesne oświetlenie, czyli żarówki ledowe są na chwilę obecną w modzie

Innowacyjne oświetlenie, czyli żarówki LED są teraz popularne. Oświetlenie LED stosowane jest już naprawdę często. Ta rosnąca popularność sprawiła, że na rynku nieustannie pojawiają się kolejne rodzaje oświetlenia ledowego. Popularność oświetlenia ledowego cały czas rośnie. Wraz ze wzrostem popularności tego rodzaju oświetlenia nastąpiło zmniejszenie cen. Stąd też w naszych domach coraz więcej znajduje się żarówek, świetlówek czy listw ledowych.

żarówka led
Opracowanie: US CPSC
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Plusem oświetlenia LED jest głównie małe zużycie energii. Do tego żarówki oraz świetlówki LED są wyjątkowo trwałe. Jeśli chcemy zamienić używane od lat żarówki na żarówki ledowe niezwykle ciekawą propozycją okazuje się być żarówka LED GU10. Sprzedawana żarówka LED GU10 dostępna jest w dwóch wariantach. Wybierając je, można kupić żarówkę, która zapewnia ciepłą bądź zimną barwę światła. Zużywają one naprawdę niewiele energii elektrycznej. Model o mocy 5 W w ciągu tysiąca godzin pracy zużywa tylko 5 kWh. Na te żarówki opłaca się wymienić reflektorki, które wyposażone są w trzonek GU 10 oraz mają moc 50 W.

Świetlówki LED to oprócz żarówek kolejny typ oświetlenia ledowego. Świetlówki LED to rzecz jasna także wyjątkowo energooszczędne źródło światła. Są podobnie jak żarówki niezwykle trwałe. Mają wyjątkowo szerokie możliwości zastosowania. Świetlówkami LED oświetlimy każde pomieszczenie w swoim domu. Zaskakująco często świetlówki wykorzystywane są także w miejscach użyteczności publicznej. Decydując się na świetlówki LED, można wybrać takie, które dają światło mające ciepły odcień bądź takie, które dają światło o barwie neutralnej. Dodatkową zaletą świetlówek jest ich naprawdę korzystna cena i rewelacyjna jakość materiałów, z których zostały wyprodukowane.


Inne artykuły

Oświetlenie całego domu – jak je wybrać? Salon, gabinet, pokój dziecięcy, ogród – co brać pod uwagę w we wszystkich tych miejscach?

ledowa żarówka
Podpatrzone na: pixabay.com
Dobre samopoczucie w swoim mieszkaniu jest bardzo ważne. Chyba każdemu z nas zależy, by móc w nim zarazem z przyjemnością pracować, jak i odpoczywać. Jednak by osiągnąć ten cel, należy się niestety przeważnie napracować. Na atmosferę domu składa się mnóstwo elementów – jego wygląd, rozmieszczenie sprzętów, jak również oświetlenie, którego często niestety nie się nie docenia.

oświetlenie mieszkania
Podpatrzone na: pixabay.com
Czas zapłonu nowoczesnych świetlówek LED jest naprawdę niezwykle krótki. Wynosi tylko 0,2 sekundy, jest więc praktycznie niezauważalny dla naszego oka. Świetlówki mogą być stosowane w niezwykle dużym zakresie temperatur, nawet w zaskakująco zimnych i w wyjątkowo gorących pomieszczeniach.

Wszystkie znajdujące się w sprzedaży świetlówki ledowe różnią się pomiędzy sobą ilością wykorzystanych diod LED. Im więcej diod zostało zastosowanych, tym jaśniej świetlówki świecą. Świetlówki LED są montowane w miejsce świetlówek fluoroscencyjnych, które montowano powszechnie w latach dziewięćdziesiątych.
2021/03/05, 08:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.