Jakie są plusy hydromasażu oraz jakie są jego dzieje

Masaż wodny nie jest innowacyjnym odkryciem. Otóż jego historia sięga starożytnego Rzymu. Wówczas ludzie chodzili do łaźni, gdzie poszukiwali nie tylko kontaktów towarzyskich czy rozprężenia, ale dodatkowo walorów leczniczych. Niniejszy rodzaj zabiegów leczniczych polecali ojcowie medycyny: Hipokrates czy Pitagoras. Potem przełom w stosowaniu masażów wodnych nastąpił w dziewiętnastym wieku, kiedy to przedstawiciel kleru Sebastian Kneipp promował lepszy styl życia.
wanna
Opracowanie: Global Panorama
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Polegał on na dbaniu o ćwiczenia fizyczne, higienę ciała czy higienę emocjonalną. Moda na masaże wodne powróciła także w dwudziestym wieku, kiedy to szansę skorzystania z tego masażu uzyskali ci wszyscy, którzy korzystali z opieki ośrodków rehabilitacyjnych, szpitali czy centrów odnowy biologicznej. Teraz kuracjusze są w o wiele lepszej sytuacji, jako że nie muszą już jechać wiele kilometrów do sanatorium. Teraz każdy może mieć taki masaż w czterech kątach, z dala od tłumów kuracjuszy. Wanna z hydromasażem niewątpliwie spełni ich oczekiwania. Hydromasaże mają dość szerokie zastosowanie - kliknij, a dowiesz się więcej.

Z tej wodnej terapii mogą korzystać zarówno osoby starsze, jak i małe dzieci. Jedynie osoby mające rozrusznik serca nie mogą korzystać z wanny z hydromasażem. Funkcjonowanie wanny z hydromasażem jest dość proste. Można rzec, że masaż wodny jest scaleniem prostego klasycznego masażu z funkcjonowaniem relaksacyjnym wody. Funkcjonowanie to wygląda następująco. Otóż woda jest pod gigantycznym ciśnieniem wypompowana z dysz i w silnym strumieniu zostaje skierowana w mięśnie. Takie funkcjonowanie imituje funkcję masażu, który jest związany z rozprężającym działaniem wody.


Inne artykuły

Krzesła do całodziennego siedzenia

wygodne krzesło komputerowe
Opracowanie: Ron Frazier
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Wypróbowane produkty godnej zaufania firmy docierają do niezwykle wymagających klientów. Propozycje pojawiają się aktualnie z niemałą systematycznością, co ma niebagatelny wpływ na poszerzanie się świadomości klientów w kwestii tak znakomitej oferty. Jeżeli chodzi o fotele na ból kręgosłupa, dostępne są one u nas w wyjątkowo zrównoważonych cenach. Dzięki wieloletniej analizie aktualnych potrzeb klienta, potrafimy zaoferować mu fantastycznie dopracowane fotele, które perfekcyjnie wpiszą się w obecne jego wymogi.

Mięśnie są rozmasowywane, a pacjent przeżywa chwile relaksu. Hydromasaż ma co więcej właściwości medyczne. Kiedy szczególnie znajdują zastosowanie hydromasaże? W procesie leczniczym wielu schorzeń. Hydromasaże pomogą zwalczyć bóle głowy, stawów, rwy kulszowej, zrelaksować mięśnie, poprawią sprężystość brzucha kobiet które urodziły, poprawią krążenie, pomogą zredukować tkankę tłuszczową. Tak więc hydromasaż posiada nie tylko walory zdrowotne, jednakże także relaksujące czy nawet wizualne. Warto więc pomyśleć nad kupnem wanny z hydromasażem, gdyż zyska się bardzo praktyczne urządzenie we własnym domu.
2019/03/21, 14:52
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.