Urządzanie kuchni – jakie rozwiązania są obecnie najbardziej modne i zapewniają satysfakcjonujący efekt?

Kuchnia jest kategorycznie jednym z najistotniejszych pomieszczeń w każdym mieszkaniu. Teraz, popularne są kuchnie w aneksie, czyli połączone z salonem, co daje szansę na efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Jednakowoż, jednocześnie kuchnia została wystawiona na widok potencjalnych gości, musi więc zostać stosownie urządzona. Powinna stać się połączeniem atrakcyjności i funkcjonalności, a jednocześnie zostać sprytnie zagospodarowana, gdyż polskie kuchnie najczęściej są niewielkie. Jakie rozwiązania są obecnie najbardziej powszechne?
Przede wszystkim, nadal królują różnego rodzaju kafelki.


Płytki ceramiczne z kolekcji Mash, marki Ceramic
Opracowanie: Ceramic
Podpatrzone na: Coram Poland Sp. z o.o.
Z jakiego względu? Zapewniają rzeczywiście interesujący rezultat wizualny, a jednocześnie nie nastręczają większych kłopotów podczas sprzątania. Wszystkie zabrudzenia mogą bowiem zostać stosunkowo łatwo usunięte. Warte polecenia są w szczególności kafelki opoczno, jakie nie tylko świetnie się prezentują, ale także charakteryzują się niezwykle wysoką jakością. Na dodatek, w kuchniach z reguły zakładane są płytki ścienne. Ochraniają one ściany przed plamami, które często powstają podczas gotowania.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Jeżeli tak, to czytaj tutaj więcej (https://emmi.pl/realizacje/szafy-garderoby) o tej samej tematyce na następnej stronie - odnajdziesz ją w linku poniżej.

Dobrze jest je montować w pobliżu użytkowanej kuchenki. Przeczytaj w tym temacie: .

Płytki są współcześnie oferowane w różnorodnej kolorystyce oraz wielu rozmiarach, toteż niezależnie od posiadanych wymagań, z pewnością odnajdzie się odpowiednie rozwiązanie. Dodatkowo, w kuchniach coraz częściej wykorzystywane jest też drewno podłogowe. Prezentuje się naprawdę elegancko. Jego najistotniejszą zaletą jest fakt, że ta sama podłoga może zostać położona w salonie, co zapewnia harmonię stylistyczną. Trzeba jednak pamiętać, że drewno wykorzystywane w kuchni musi cechować się wysoką wytrzymałością i być dobrze zaimpregnowane. Sprawdź więcej: ciekawe poolspa.


Bardzo dużą popularnością wyróżniają się kuchnie urządzane w stylistyce skandynawskiej. Przeważają w nich białe meble, zrobione z drewna, charakteryzujące się prostą, bezpretensjonalną formą. Meble tego rodzaju można znaleźć między innymi w IKEI. Ten sklep jest także świetną inspiracją dla wszystkich osób, które poszukują interesujących pomysłów na urządzenie własnej kuchni. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem są tapety ścienne bądź specjalne naklejki. Dużo osób decyduje się też na pomalowanie ściany farbą tablicową, na jakiej można pisać kredą.
2020/01/04, 07:49
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.