Jakiego rodzaju wybrać roletę na okno?

Aktualnie na rynku można kupić dużą ilość towarów, które mogą wyprzeć klasyczne zasłony okienne. Kilka lat temu najbardziej powszechnym rozwiązaniem były żaluzje. Aktualnie wydają się one nieco przestarzałe. Dużo większa liczba konsumentów decyduje się na rolety. Czy to właściwy wybór jeśli chodzi o zasłonięcie szyby?


Zasłony okienne
Opracowanie: Thomas Kohler
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zdecydowanie odpowiedź jest twierdząca. W dużej mierze z tego powodu, że rolety można mocno dopasować do danego projektu. Widać to już w momencie, kiedy decydujemy się na barwę. Żaluzje zwykle oferowały jeden, aluminiowy kolor. Natomiast w rolecie umieszczona jest tkanina i może ona mieć niemal dowolną barwę. Nie ma nawet powodu, by ograniczać do jednego koloru. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na barwne desenie czy motywy roślinne.

Bambusowe rolety okienne
Opracowanie: Emily May
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Zasłona w rolecie przybiera także odmienne grubości. Najcieńsze są tkaniny siateczkowe, które są mogą zastąpić firankę. Robi się je z rzadko tkanego materiału, przez który przebija dzienne światło.

Ciekawią Cię nowinki? Zatem bądź na bieżąco (https://tokarnia-sosenka.com.pl/o-nas)! Dlatego musisz przejrzeć następny tekst na ten temat, by dojść do bardziej skrupulatnych wiadomości.

Po drugiej stronie są materiały przyciemniające, czyli grube tkaniny. Posiadają one często dodatkową warstwę aluminiową, która nie przepuszcza promieni. To idealne zasłony do zbyt oświetlonych wnętrz. Gdy je opuścisz, w pokoju (stylowe meble do salonu) będzie całkowicie ciemno.

Nie każdy produkt, który nosi nazwę rolety, wygląda tak samo. Poza typowymi zasłonami tego typu, istnieją również rolety rzymskie a także rolety japońskie. Te pierwsze są niezwykle wytworne i tworzą bardzo ładne fałdy po zwinięciu. Rolety japońskie nadają dalekowschodniego uroku pomieszczeniu. Wiele innych możliwości można sprawdzić na lovingit.pl (lovingit.pl - pomysły na dekorację okna)
2020/06/20, 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.