Aranżujemy alkowę - czy opłaca się wybrać styl współczesny ?

Alkowa to twoja domowa kryjówka, punkt uciszenia, harmonii, prywatności. Bez względu na to, jaki styl aranżacji wybierzesz - współczesny, romantyczny, orientalny, retro, czy całkowitą awangardę, to jedno musi być pewne - musi być jak ze snu!
nocna lampka
Opracowanie: Sam Howzit
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Przypuszczalnie w alkowie spędzamy jedną trzecią naszego życia, tak więc to najistotniejsze wnętrze w naszych mieszkaniach. Musi być zatem wygodna, przepiękna, nieomal luksusowa. A przede wszystkim powinna odzwierciedlać nasz charakter, demonstrować nasze ja.

Współczesna prostota. Dla wszystkich, jacy lubią być cool. Geometryczne kształty. Taki jest styl nowomodny. Nie odnajdziemy w tym miejscu klasycznej lampki nocnej, rzeźbionych mebli, tradycyjnej firany w oknie. Duża powierzchnia, sypialnia dębowa Ikar jak też gra nasyconych odcieni – tak wygląda współczesna sypialnia. Zdawałoby się, iż skromnie, że nudno? Nic bardziej błędnego. Zdecydowane barwy przynoszą odczucie pełnego ekspresji wnętrza. Nie bójmy się silnych zabarwień, takich jak czerwień, brązowy, zieleń.

Jeżeli pomieszczenie zdaje nam się nazbyt ciemne, to zawsze można je ożywić np. jasną podłogą. Przeciwieństwa kolorystyczne w tego rodzaju aranżacjach odgrywają bardzo ważką rolę. Kiedy nie kochamy ciemnych kolorów na ścianach, to wyselekcjonujmy jasne kolory (biel, beżowy, popiel), jednak nie zapomnijmy o kontrastowych meblach, podłodze, dodatkach. Sprawdź więcej na ten temat: opis.

Odpowiednie oświetlenie. W alkowie najważniejszą rolę odgrywa oświetlenie ozdobne, które nadaje wnętrzu intymności, konstruuje klimat. Można więc zrezygnować z oświetlenia centralnego, na rzecz właśnie lamp kumulujących światło na murach. Światło powinno być łagodne, o ciepłej barwie. No i oczywiście, jeżeli aranżujemy sypialnię w stylu nowoczesnym, to i takie też muszą być żyrandole. Najnowsza oferta tu: .


Inne artykuły

Szkło w domu, czyli miły oraz komfortowy dekoracja mieszkania.

szkoło odzdobne
Opracowanie: Gord Webster
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
W obecnych czasach coraz więcej ludzi wykorzystuje z usług fachowców, którzy trudnią się zagospodarowaniem czy też aranżacją mieszkań. Dostępna paleta jest bardzo bogata i zróżnicowana.
Szkło w domu może być wykorzystane na wielorakie kierunki.


Sypialnia z łóżkiem kutym
Opracowanie: The Sharpteam
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Dodatki oraz akcenty. W aranżacji praktycznie każdego wnętrza najsporzej uwagi przywiązujemy do sprzętów, posadzek, zabarwienia ścian. Tymczasem dodatki mogą odgrywać kluczową rolę również w sypialni. Podstawowym akcentem w sypialni będzie oczywiście pościel, ale nie zapominajmy też o ozdobnych poduszeczkach. Odpowiednio dobrane, byle jak rzucone na łoże, w parę chwil przeistoczą każde pomieszczenie. Narożnik Amelia wspaniale sprawdzi się gdy posiadamy niewielką sypialnię, albowiem narożnik Amelia po złożeniu zajmie niewiele miejsca.
2019/05/10, 17:28
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.