Garść informacji o meblowych płytach czyli jak samemu wykonać meble dla siebie

Jeszcze do niedawna zrobienie swoich mebli wiązało się z koniecznością posiadania odpowiednich umiejętności i urządzeń. Wiązało się to z tym, że meble robione były z litego drewna, a jego obróbka jednak prosta nie jest i wymaga sporo wiedzy. Ogromnie rynek stolarski zmieniło pojawienie się wiórowych płyt, to właśnie one zostały głównym surowcem do produkcji mebli.
meble do kuchni
Opracowanie: KAM
Podpatrzone na: KAM
Wiórowe płyty nie tylko są proste w montażu i obróbce, lecz dają dodatkowo spore możliwości wzornicze. Robi się je w ponad stu najróżniejszych odmianach, imitujących nie tylko najpopularniejsze odmiany drzewa takie jak sosny, buki czy dęby, ale także z odległych krajów, typu mahoń czy limba. Dzięki temu stolarze mają spore możliwości, szczególnie że bez żadnych problemów różne kolorystyczne wersje płyt można ze sobą łączyć, tworząc interesujące kompozycje. Duża część płyt sprzedawanych w meblowych sklepach ma standardową grubość 18 mm, przez co zagwarantowana jest uniwersalność i wygoda projektowania. Do niektórych zastosowań wykorzystuje się płyty parę milimetrów cieńsze, część kolorów można też kupić w wersji grubej.

Co prawda płyty meblowe (kliknij łączniki meblowe) produkowane są w dużych arkuszach, to w praktycznie każdym zakładzie stolarskim oferującym cięcie płyt meblowych kupić je można w dowolnym rozmiarze ( : tworzenie mebli dopasowanych do potrzeb klienta).

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeśli tak, to sprawdź jeszcze ten świetne źródło (http://www.czystal.wroclaw.pl/mycie-okien.html). Sprawdź, to również okaże się dla Ciebie godne uwagi.

Oprócz tego są oferowane usługi oklejania - polegają one na przyklejeniu na widocznych krawędziach ozdobnej okleiny papierowej albo z tworzywa sztucznego.


Inne artykuły

Czy należy zdecydować się na meble sosnowe? Jakimi cechami się charakteryzują?

zmywarka w kuchni
Opracowanie: Alex Ansley
Podpatrzone na: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych typów drewna do produkcji mebli, jest drewno sosnowe. Ciężko się dziwić, bo posiada ono bardzo dobre właściwości. Jest ponadto łatwo dostępne, więc cena nie jest zbytnio wysoka, zaś charakteryzuje się ono łatwością obróbki, a także dużą wytrzymałością. Meble z drewna sosnowego prezentują się atrakcyjnie jak są pomalowane, lecz również w naturalnym kolorze. Aby ochronić tego typu drewno niezbędnie stosować bezbarwne lakiery lub oleje do drewna.

Płyty stolarskie
Opracowanie: Schoschie
Podpatrzone na: http://www.flickr.com/photos/schoschie/8821182/sizes/o/
Przez to praktycznie każdy, kto ma jakieś pojęcie o pracach manualnych, bez problemów zrobi jakieś meble dla siebie (). Trzeba je rzecz jasna zaprojektować, ale mając informację, jaką płyty mają grubość nie powinno być większych problemów z obliczeniem, jakie poszczególne elementy mają mieć rozmiary. W stolarskim zakładzie podaje się długości poszczególnych kawałków, i po kilku dniach można otrzymać je oklejone i przycięte. Do skręcania szafek używa się specjalne śruby nazywane konfirmatami, wymagają one użycia specjalnego wiertła, ale bez problemów można je również w większości sklepów stolarskich zakupić.
2020/06/20, 08:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.